Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Czytanie rozwija!!! Header Pic

Czytanie rozwija!!! PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka
24.02.2018.
ksiazka_2.jpg

klasy 0  i  EW
Czytanie rozwija!!!
- w ramach
"Cały Wrocław - Całe Bielany czytają"
  2017 - 2018

Czytanie rozwija!!!

W październiku 2017 roku rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego „Cały Wrocław - Całe Bielany czytają”, skierowanego do uczniów klas „0–I” Sp.  W jego ramach raz w miesiącu w naszej bibliotece gościmy rodziców, wolontariuszy i nauczycieli, którzy czytają przez ok. 20 minut, uczniom wybrane pozycje z literatury dziecięcej. W lutym gościliśmy dwoje rodziców, którzy czytali naszym milusińskim wybrane przez siebie pozycje. Były to m. in.: „Emil ze Smalandii” zabawne przygody niesfornego chłopca- Emila, który nieustannie wpadał w kłopoty, opowiadania o przygodach Reksia oraz bardzo ciekawe historie ze świata roślin i zwierząt. W jednej z grup mama zakończyła czytanie przeprowadzając konkurs, w którym nagrodą główną była książeczka, a każdy z uczestników losował zakładkę do książki. Akcja będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach, gdyż jak zawsze okazuje się, że dzieci uwielbiają bajki i baśnie oraz utożsamiają się z ich bohaterami. Umiejętność czytania i częstego obcowania z książką wyposaża dzieci na przyszłość w wiele praktycznych cech i umiejętności, dlatego też warto tę akcję kontynuować, gdyż służy ona upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci.
Joanna Para

Zmieniony ( 26.02.2018. )