Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Wystawa nowości w naszej bibliotece szkolnej! Header Pic

Wystawa nowości w naszej bibliotece szkolnej! PDF Drukuj Email
23.02.2018.
biblioteka.jpg

Wystawa nowości w naszej bibliotece szkolnej!
luty 2018

biblioteka.jpgWystawa nowości w naszej bibliotece szkolnej!

Od 12 do 20 lutego 2018 r. nauczyciele - bibliotekarze zorganizowali wystawę książek zakupionych do biblioteki. Oprócz lektur z nowej podstawy programowej, zakupiono również pozycje z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Nauczyciele kierowali się potrzebami uczniów, którzy tworzyli wcześniej listę książek swoich marzeń. Wystawę odwiedzano indywidualnie, oraz całymi klasami wraz z nauczycielem. Wzbudziła ona wiele emocji. Uczniowie chętnie przychodzili do biblioteki i zaczytywali się we fragmentach książek. Stworzyła się lista oczekujących na wypożyczenie wybranych pozycji. Szczęśliwcy wychodzili uśmiechnięci z biblioteki z wypożyczoną i wymarzoną książką. Okazało się, że wystawa jest doskonałym przedsięwzięciem, aby przyciągnąć do biblioteki całą szkołę. Faktem jest, że prezentacja nowych kolorowych książek przyciąga wielu czytelników. Niestety rzadko możemy zaprezentować nowości, a stare książki nie budzą takiego zainteresowania. Dla młodzieży szkolnej ekspozycja ta miała być okazją do zainteresowania się literaturą, a także zachęceniem ich do sięgnięcia po książkę. Natomiast dla bibliotekarzy była również formą promowania czytelnictwa.
Joanna Para

Zmieniony ( 23.02.2018. )