Kasia Adamczyk laureatką Gminnego Konkursu Recytatorskiego PDF Drukuj Email
11 lutego 2018

Uczennica klasy II b gimnazjum  - Kasia Adamczyk laureatką
Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Kobierzycach

W niedzielę 11 lutego 2018 r. o godzinie 15.00 w Kobierzyckim Ośrodku Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół gimnazjalnych i klas VII szkół podstawowych. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: recytacji oraz poezji śpiewanej. Natomiast komisja oceniała: dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne.
  Szkołę Podstawową im. Unicef w Bielanach Wrocławskich reprezentowały laureatki Gimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego. Gabriela Matczak, kl.VII b recytowała utwór E. Stachury „Życie to nie teatr”, Anna Kulczycka, kl. VII b przedstawiła fragment „Małego Księcia” A. de Saint-Exuperego, a Monika Skrzeczkowska, kl. VII b wykonała wiersz W. Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza”. Natomiast Ada Nowaczyk przygotowała utwór poetycki B. Leśmiana „Dusiołek, a Katarzyna Adamczyk prezentowała wiersz „Miłość  szczęśliwa” autorstwa W. Szymborskiej.
  Po występach wszystkich uczestników, którzy prezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, nastąpiła przerwa na poczęstunek, a  jury udało się na obrady. Wyniki konkursu okazały się dla nas wyjątkowo pomyśle, ponieważ I miejsce zdobyła Katarzyna Adamczyk, a III miejsce uzyskała Anna Kulczycka. Uczennice zakwalifikowały się do etapu powiatowego 63 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs odbędzie się 2 marca 2018 r. w Siechnicach.
  Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczennicom reprezentującym naszą szkołę za wspaniałe występy oraz gratuluję zwyciężczyniom Kasi i Ani. Życzę również powodzenia podczas kolejnego etapy. Pamiętajmy słowa Woltera „Poezja jest rodzajem muzyki: trzeba ją słyszeć, żeby móc o niej sądzić”.

Anna Lipińska, nauczycielka języka polskiego

Zmieniony ( 22.02.2018. )