Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Konkurs biblioteczny - Co warto czytać? Header Pic

Konkurs biblioteczny - Co warto czytać? PDF Drukuj Email
18.02.2018.
reka.png

Zapraszamy na Gminny Konkurs Biblioteczny
"Co warto czytać?"

reka.png Uwaga!!! Gminny Konkurs Biblioteczny
"Co warto czytać?"

Co warto przeczytać? Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi, na postrzeganie książki jako dobra, które należy chronić i o nie dbać.
Cele:
  • rozwijanie zdolności twórczych uczniów
  • zachęcanie uczniów do czytania książek
  • pozyskanie wiedzy na temat wytworu graficznego jako tekstu kultury
  • twórcza organizacja czasu wolnego
  Adresaci:
Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z Gminy Kobierzyce.

Terminy:
Konkurs zostaje ogłoszony 12 marca 2018 roku. Prace w poszczególnych placówkach, zbiera nauczyciel, będący koordynatorem konkursu na terenie danej placówki oświatowej. Koordynator ten, najlepsze spośród zebranych prace przekazuje do Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich ul. Akacjowa 1 do 31 marca 2018 roku. Na przesyłce z pracami prosimy o dopisek "Co warto przeczytać". Prace można przekazywać osobiście lub nadsyłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego).
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz wystawa najbardziej interesujących prac odbędzie się w kwietniu 2018 roku. Zasady przygotowania pracy:
1. Praca powinna być przygotowana przez uczniów indywidualnie, pod opieką nauczyciela,
z zachowaniem wszelkich praw autorskich.
2. Należy nadsyłać wyłącznie prace autorskie, które nie brały dotychczas udziału w żadnym innym konkursie i nie były dotąd nigdzie publikowane ani prezentowane.
3. Forma pracy może być:
  • graficzno-plastyczna (format A4, technika dowolna),
4. Kategorie wiekowe
  • uczniowie klas I-III S.P.
  • uczniowie klas IV-VII S.P.
  • uczniowie oddziałów gimnazjalnych
5. Na konkurs należy przesłać najlepsze prace z danej szkoły (można przeprowadzić eliminacje szkolne). 6. Pracę należy podpisać w sposób jednoznacznie identyfikujący autora: imię i nazwisko, wiek autora, nazwa i adres szkoły oraz imię i nazwisko nauczyciela - szkolnego koordynatora konkursu i koniecznie kontaktowy adres e-mail (nauczyciela).

Nagrody:
Organizatorzy przewidują nagrody i wyróżnienia, które zostaną wręczone podczas spotkania w bibliotece szkolnej, w 9 kwiecień 2018 roku. Przeznaczenie prac:
1. Nadesłane prace nie będą zwracane autorom.
2. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem przez autorów prac prawa do nieodpłatnego ich wykorzystania przez organizatorów konkursu, w celu publikacji na stronie internetowej, prezentacji lub wykorzystania do celów dydaktycznych.
Organizatorem konkursu jest:
Biblioteka szkolna przy Szkole Podstawowej im. Unicef w Bielanach Wrocławskich Informacje dodatkowe:
Wszelkie komunikaty i informacje dotyczące Konkursu będą zamieszczane na szkolnej stronie internetowej, w zakładce BIBLIOTEKA SZKOLNA.

Przykładowa metryczka:

Imię i nazwisko autora Wiek / klasa Nazwa i adres szkoły Imię i nazwisko koordynatora Adres internetowy e-mail koordynatora

Co robić w razie wątpliwości?
  • Format prac plastycznych ustaliliśmy na A4, dlatego, że najciekawsze prace chcemy zeskanować i opublikować na stronie internetowej.
  • Technika prac plastycznych jest dowolna.
  • Prosimy, by z każdej szkoły nadsyłać do max pięć  najlepszych prac z każdej grupy wiekowej.
Dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem i bardzo prosimy o wzięcie w nim udziału.   Regulamin konkursu "Co warto przeczytać".
  1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie okładki książki, która zachęci do przeczytania polecanej przez ucznia książki.
  2. FormatA4.
  3. Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę zawierającą imię, nazwisko, wiek autora pracy, imię i nazwisko opiekuna, klasę i nazwę szkoły.
  4. Ilość prac z danej placówki: dowolna.
  5. Prace indywidualne (nie zbiorowe).
Terminy.
  1. Prace powinny zostać dostarczone do dnia 31 marca 2018 r.
  2. Laureaci konkursu otrzymają nagrody, a opiekunowie dyplomy, które będzie można odebrać w Bibliotece szkolnej w Bielanach Wrocławskich
  3. Wyniki konkursu będą dostępne na stronie internetowej szkoły po 9 kwietnia 2018 roku
  4. Wystawa prac konkursowych w Szkole Podstawowej w Bielanach Wr. w dniach 10.04.2018 r. - 30.04.2018 r.
    Organizatorem konkursu są nauczyciele bibliotekarze przy bibliotece szkolnej: Joanna Para Katarzyna Jóźków-Gaj Telefon: 71 3112793 wew. 116     Udział w konkursie jest jednoznaczny z przyjęciem warunków uczestnictwa oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu dla potrzeb promocyjnych (zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997 r., Dz.U. 2016 r. poz. 922).

Zmieniony ( 19.02.2018. )