Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2006 Header Pic

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2006 PDF Drukuj Email
Wpisał: biblioteka
15.01.2007.

logo_dnia_bib
Już po raz czwarty 23 października 2006 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych zainicjowany kilka lat temu przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotek Szkolnych. Każdy mógł z łatwością dowiedzieć się o tym święcie, gdyż w szkole i w bibliotece wisiały plakaty informacyjne, wykonane przez koło biblioteczne. Pani bibliotekarka Joanna Para przygotowała również ciekawą prezentację pt. „Książki, które lubimy czytać". Znalazły się tam ulubione tytuły książek przeczytanych przez uczniów i nauczycieli, które chcieliby polecić innym. Gazetka, która wisiała przed wejściem do biblioteki cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy czytali i z uśmiechem ją  komentowali. Tego dnia już od rana w bibliotece panowała odświętna i wesoła atmosfera. Byli i tacy, którzy dziwili się, że taki dzień istnieje, jednak większość społeczności szkolnej składała nam życzenia i była bardzo miła. Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli książkę otrzymali od nas słodki upominek – odwiedziny więc były bardzo liczne.
Zmieniony ( 14.09.2008. )