Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

XV Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
18.12.2017.
logo_wmmo
SP
XV Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację
21 października 2017
>>> więcej <<<

XV Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację

logo_wmmo

   W sobotę 21 października 2017 roku odbył się XV Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację we Wrocławiu w Parku Zachodnim. W zawodach wystartowało aż 363 trzyosobowych patroli w różnych kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (kl.IV-VI), gimnazja (w tym kl.VII), szkoły ponadgimnazjalne, studenci, a także rodzice i nauczyciele.
   Nasza szkoła brała udział we Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację po raz siódmy. Pod opieką Pani Gabrieli Galewskiej wyruszyły 4 patrole: trzy patrole ze Szkoły Podstawowej w składzie: Michalina Hołowacz VI b, Julia Miedzińska VI b, Paweł Rusak VI b, Julia Urbanik V a, Maksymilian Fornal V a, Laura Kapitanowicz V b, Klara Kapitanowicz V b, Paulina Skonieczny V b, Julia Galewska oraz jeden patrol z Gimnazjum w składzie: Katarzyna Adamczyk, Hanna Gos i Zuzanna Ziaja.
   Na marsz matematyczny pojechaliśmy autobusem szkolnym wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Kobierzyc. Na miejsce dotarliśmy o 8.30. Zarejestrowaliśmy się, omówiliśmy regulamin i już o 11.04 startował pierwszy patrol ze Szkoły Podstawowej z mapą w ręku i zadaniami matematycznymi do rozwiązania. ( Numer startowy wskazywał minutę startu, począwszy od godziny 10.00).
Patrol na wykonanie zadań i znalezienie punktów kontrolnych miał jedną godzinę i zdobywał punkty w zależności od:
•    odnalezienia w terenie punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie i właściwe oznaczenie ich na karcie startowej,
•    100 punktów za odnalezienie w terenie (na podstawie rebusów i zadań konstrukcyjnych) każdego z punktów X i Y niezaznaczonych na mapie i właściwe oznaczenie ich na karcie startowej.
•    60 punktów za rozwiązanie każdego zadania matematycznego (było 5) i wpisanie wyniku do karty startowej,
•    ale również były punkty ujemne za przekroczenie limitu czasowego,
•    lub nawet dyskwalifikacja patrolu za przekroczenie limitu czasowego powyżej 90 minut lub ukończenia marszu w niepełnym składzie lub za złamanie jakiegoś punktu regulaminu np. używanie telefonu komórkowego.
   Wszystkie patrole ze Szkoły Podstawowej ukończyły Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację z wynikiem pozytywnym. Najlepszą drużyną w Szkole Podstawowej został patrol w składzie: Michalina Hołowacz, Julia Miedzińska i Paweł Rusak, którzy uzyskali 410 punktów i zajęli  42 miejsce.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom determinacji, rywalizacji, umiejętności posługiwania się mapą i kompasem, współdziałania, logicznego i strategicznego myślenia.
   W międzyczasie przygotowano imprezy towarzyszące: kiermasz książek i łamigłówek, kiermasz ciast, konkurencje sportowe czy turniej łamigłówek. My chętnie skorzystaliśmy z atrakcji przygotowanych przez organizatorów i kilku osobom udało się zdobyć nagrody w kategoriach sportowych i łamigłówkach, a Hanna Gos zdobyła II miejsce w turnieju rummikuba.
   Choć w tym roku nie udało nam się zająć żadnego z pierwszych miejsc, świetnie się bawiliśmy i na pewno w przyszłym roku znów wystartujemy. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację za rok.


Z pozdrowieniami
Gabriela Galewska

1.
121.jpg
2.
122.jpg
3.
123.jpg
4.
124.jpg
5.
125.jpg
6.
126.jpg
7.
127.jpg
8.
128.jpg
9.
129.jpg
Zmieniony ( 19.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.