Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Jesienny apel w języku angielskim PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
09.12.2017.
Anglia
SP
Jesienny apel w języku angielskim
 “Autumn festivals in English ....”
  22 listopada 2017

>>> więcej <<<Jesienny apel w języku angielskim dla klas 4-6 SP
 
“Autumn festivals in English speaking countries”

   22 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony świętom w krajach anglojęzycznych, które obchodzone są jesienią. Uczniowie klas 5 i 7 przygotowali prezentacje dotyczące Halloween, Święta  Guya Fawkesa, nazywanego w Wielkiej Brytanii również  Bonfire Night, oraz  jednego z najważniejszych świąt w USA i Kanadzie czyli Święta Dziękczynienia. Uczniowie poprzez swoje prezentacje przybliżali znaczenie tych świąt, ich genezę oraz związane ze świętami tradycje. Uczniowie 4 klas usiłowali złapać ustami  jabłka, poznając zabawę “bobbing for apple”, którą organizuje się dla dzieci w Halloween. Uczniowie uczyli się także wierszyka “Remember, remember the 5th of November. . .”, który powtarza niemal każdy 5 listopada w Wielkiej.
   Apel był kolejną okazją nie tylko do zgłębienia wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych, ale także do poszerzenia słownictwo z języka angielskiego. Dla tych, którzy przygotowali ten apel, czyli Ewy Król, Adriana Maksimika, Gabrieli Matczak, Moniki Susłowicz, Julii Urbanik, Soul Yoon, Klary i Laury  Kapitanowicz oraz Pauliny Skoniecznej. była to okazja, aby wystąpić publicznie i zaprezentować swoje umiejętności z języka angielskiego przed  kolegami i koleżankami.
    Wszyscy uczniowie klas 4-6 będą mieli jeszcze okazję utrwalić tę wiedzę, gdyż ich koledzy z klas 7 i 2 Gimnazjum przygotowali dla swoich młodszych kolegów gry planszowe na temat świąt Halloween, Bonfire Night i Święta Dziękczynienia, w które wszyscy będą mogli zagrać na jednej z lekcji języka angielskiego.
Joanna Twarda


1.
121.jpg
2.
122.jpg
3.
123.jpg
4.
124.jpg
5.
125.jpg
6.
126.jpg
7.
127.jpg
8.
128.jpg
9.
129.jpg
Zmieniony ( 10.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.