VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email

29 września 2017

Z TABLICZKĄ MNOŻENIA ZA PAN BRAT
FINAŁ PROJEKTU
 „VII ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA”

logo_2017
   Dnia 29 września 2017 roku odbył się finał projektu „VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”. Celem projektu było utrwalenie tabliczki mnożenia w Szkole Podstawowej.
  Przez tydzień poprzedzający finał podczas lekcji uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia poprzez łamigłówki, zabawy, karty pracy oraz kolorowanki związane z tabliczką mnożenia. Taka forma powtarzania motywowała uczniów, ćwiczyła myślenie matematyczno-logiczne, a dodatkowo dzieci świetnie się przy tym bawiły. Dla jeszcze lepszego utrwalania tabliczki mnożenia w szkole wzdłuż schodów rozwieszone były działania z tabliczką mnożenia i podzielenia oraz na zastawkach na parterze i pierwszym piętrze bloku A plakaty promujące VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, zagadki i działania z luką.
  Podczas finału chętni uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym tabliczki mnożenia i zdobywali Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz cukierki. W konkursie wzięło udział 117 uczniów, z czego odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyło 68.
  Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli  udział w finale i otrzymali Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Gabriela Galewska

ekspert_tabliczki_mno

Zmieniony ( 29.11.2017. )