Pomoc niezwykle cenna - Ostrowite i Nowa Cerkiew PDF Drukuj Email

Pomoc niezwykle cenna!!!
Ostrowite i Nowa Cerkiew w gminie Chojnice
27 października 2017

Pomoc niezwykle cenna !!!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bielanach Wrocławskich im. Unicef p. Beata Ćwiek wraz z wolontariatem, nauczycielami i uczniami od 26 września przez kolejne trzy tygodnie zbierali dary dla dzieci z dwóch szkół i przedszkola w miejscowościach Ostrowite i Nowa Cerkiew z Gminy Chojnice. Region ten został dotknięty przez sierpniowe nawałnice. Nasze działanie nawiązywało do idei propagowanych przez UNICEF. Zwracaliśmy się więc do wszystkich ludzi mających otwarte serca, o pomoc w zbiórce potrzebnych materiałów. Akcja została objęta patronatem bielańskiego Sołectwa, Rady Rodziców i Gminy Kobierzyce oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych ”Akacja”. Zebraliśmy mnóstwo książek i kolorowanek, artykułów papierniczych, zabawek, gier planszowych i edukacyjnych. Wszystkie zebrane rzeczy wypełniły ponad 30 kartonów i kilka worków.
  27 października 2017 roku  p. Wanda Gołębiewska - Sołtys Bielan Wr., p. Janusz Lipowski przewodniczący Rady Rodziców oraz p. Joanna Para wraz z wolontariuszami gimnazjum Julią Pawelczyk, Karoliną Rusak, Oliwią Krotofilski i Agatą Lech wyruszyliśmy w drogę, aby przekazać zebrane przedmioty. Dzięki hojności Gminy Kobierzyce, a w szczególności zastępcy Wójta p. Piotra Kopcia pojechaliśmy zapakowanym po brzegi busem z przyczepką. Na miejscu przywitano nas bardzo serdecznie, iście po staropolsku. Pani dyr. Barbara Markowska ze szkoły w Ostrowite była wyraźnie wzruszona, że przyjechaliśmy osobiście z tak daleka. Dziękowała za hojność i cieszyła się, że jej dzieci, dzięki naszej akcji, zostaną obdarowane. Pokazała nam swoją placówkę, a przy kawie opowiedziała historię tego miejsca. Następnie wybraliśmy się do drugiej szkoły i przedszkola w Nowej Cerkwi, dla której również przywieźliśmy zebrane dary. Tym razem czekała na nas pani dyr. Alicja Kamińska  wraz z przedstawicielem Gminy Chojnice p. Adamem Kuklewskim. Również i tutaj zobaczyliśmy szkołę i rozmawialiśmy o  trudnościach, jakie ich spotkały z powodu szalejącego żywiołu. To, co zastaliśmy po kilku miesiącach od nawałnicy przerażało. Najbardziej widoczne były zniszczone całe połacie lasów, które praktycznie przestały istnieć. Jaka musiała być siła wiatru, który zrywa, a nawet przenosi dachy, obcina drzewa lub je wyrywa z korzeniami. Obie panie dyrektor dziękowały za wszelką pomoc i mają nadzieję,że pomimo dzielącej nas odległości, nasze placówki będą nadal współpracowały. Za okazaną pomoc potrzebującym i włączenie się do naszej akcji wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
Joanna Para

zbiorka w szkole.JPG

Zmieniony ( 12.11.2017. )