Dzień Papieski 2017 PDF Drukuj Email

Dzień Papieski
17 października 2017

DZIEŃ PAPIESKI 2017

W naszej szkole 17 października 2017r. odbyła się akademia z okazji XVII Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją" .
Papież Franciszek powiedział:

Potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości, aby odpędzić iluzje, które obiecują łatwe szczęście ze sztucznymi rajami. Głęboka pustka wielu osób może być wypełniona przez nadzieję, jaką nosimy w sercach, z wypływającą z niej radością.

Na uroczystym apelu poświęconym pamięci wielkiego Polaka Jana Pawła II byli obecni: dyrektor szkoły p. Beata Ćwiek, wicedyrektor p. Joanna Lewandowska, ks. Mirosław Dziegiński, ks. kleryk Michał oraz nauczyciele i uczniowie klas trzeciej, piątych i szóstych.
Ks. Mirosław Dziegiński wprowadził obecnych w historię i tematykę tegorocznych uroczystości ku czci Jana Pawła II oraz przypomniał, że hasło: „Idźmy naprzód z nadzieją" należy realizować w codziennym życiu.
  Uczniowie klas piątych i szóstych przedstawili scenki nawiązujące do tematu obchodów Dnia Papieskiego, mówiące o nadziei.
Uroczystość zakończyła prezentacja multimedialna na ten sam temat.
  Na zakończenie akademii pani Dyrektor serdecznie podziękowała wszystkim młodym aktorom.

Olga Awakowicz

20171017_094218.jpg
a.jpg
b.jpg