Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Projekty edukacyjne szkoły arrow Projekt - Mój siłomierz Header Pic

Projekt - Mój siłomierz PDF Drukuj Email
Wpisał: Stobnicki
01.11.2017.
fiz_anim_1.gif

Projekt edukacyjny GIM
"Mój siłomierz"
październik 2017

"Mój siłomierz"

Uczniowie mieli okazję samodzielnie lub z pomocą swoich rodziców  zaprojektować i stworzyć własny  przyrząd do pomiaru SIŁY, wykorzystując informację o zależności siły grawitacji (ciężaru ciała) od masy. Nauczyli się poprawnie wyskalować siłomierz, odczytać jego dokładność, zakres pomiarowy, a przede wszystkim wykonać pomiar siły ciężkości dowolnego ciała fizycznego podczas lekcji fizyki.
    Jesteśmy dumni z twórczej pracy młodych konstruktorów. Dziękujemy z wsparcie wszystkim rodzicom, którzy pomagali w wykonaniu i udzielaniu cennych wskazówek technicznych.
    Wykonane projekty okazały się bardzo pomysłowe, a uczniowie z pasją prezentowali swoje prace. Wybrane siłomierze przedstawiono na wystawie w pracowni fizycznej i na tablicy szkolnego korytarza.

Dziękując za zaangażowanie
Nauczyciel fizyki: J. Szymani

20171027_105342m

Zmieniony ( 01.11.2017. )