Otwarcie Sali Doświadczania Świata PDF Drukuj Email

Nauka poprzez zabawę
14 października 2017

Nauka poprzez zabawę

Nowa, ciekawa i niekonwencjonalna Sala Doświadczania Świata została uroczyście otwarta w Szkole Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wr. 14 października przez Wójta Gminy Kobierzyce pana Ryszarda Pacholika
  Z radością dołączyliśmy do placówek, które mają nowoczesne i przyjazne dla dzieci miejsce. W czasie zajęć przestrzegane są następujące zasady: nie stawiamy wymagań, nie wydajemy poleceń, zostawiamy dziecku możliwość wyboru. w sali tej znajdują się m. in.: tor świetlno - dźwiękowy nakłaniający do ruchu, ułatwiający zapamiętywanie kolorów oraz pozwalający na granie prostych melodii. Kolumny wodne - poruszające się i zmieniające kolor bąbelki dostarczają silnych wrażeń wzrokowych, słuchowych i dotykowych. Specyficzny dźwięk wody jest obiektem żywego zainteresowania - nie tylko wśród małych dzieci. Naszych uczniów bardzo zaciekawił prysznic świetlny, czyli elastyczne, widoczne w ciemnościach i bezpieczne w użyciu światłowody. Wiele zachwytu wywołał również projektor gwiezdny, który podczas zajęć wyczarowuje holograficzny kosmos w całym pomieszczeniu. Dzieci, które miały już możliwość obejrzenia i „przetestowania” Sali jednogłośnie stwierdziły, że stół-studnia (który po uruchomieniu punktów świetlnych wywołuje wrażenie spadania) oraz dywan świetlny (który oddaje realistyczny wygląd rozgwieżdżonego nieba) to jedne z najbardziej atrakcyjnych sprzętów.
  Dzieci mogą również korzystać z maszyny do baniek mydlanych, kolorowej pufy, dywanu, czy lustrzanych paneli. Najważniejszy jednak jest fakt, że wszystko to, co znajduje się w Sali jest nie tylko atrakcyjne. Jest  to magiczny świat, w pewnym sensie fantastyczny i odrealniony, a przy tym bardziej cichy i uporządkowany niż codzienna rzeczywistość. Odpowiednio wykorzystane sprzęty będą nieocenioną pomocą w rozwoju kreatywności dzieci, będą też wykorzystywane podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i terapie indywidualne. Cieszy nas to, że dzięki staraniom p.dyrektor i życzliwości Naszej Gminy udało się zrealizować ten projekt, który wywołał tak wiele uśmiechu i radości na twarzach naszych uczniów.

Zmieniony ( 29.10.2017. )