Ponowne nadanie Certyfikatu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia PDF Drukuj Email

Szkoły  Wspierającej Uzdolnienia
15 listopada 2017

Ponowne nadanie Certyfikatu Szkoły  Wspierającej Uzdolnienia

„Geniusz wskazuje drogę, którą kroczy talent”
(Marie von Ebner-Eschenbach)

W  Szkole Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wr., w dniu 15 września 2017 r. odbył się audyt mający na celu przedłużenie Certyfikatu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia. Komisja audytowa składała się z następujących osób: p. Halina Nawrotek – koordynatora i  p. Joanny Kaczmarskiej– konsultanta z Dolnośląskiego Centrum Wspierania Uzdolnień we Wrocławiu.
Podczas spotkania komisji audytowej z dyrektorem szkoły, wicedyrektorami, nauczycielami, uczniami i rodzicami przedstawiono w formie prezentacji multimedialnej sprawozdanie z realizacji wymienionego Programu.
  Podkreślono zaangażowanie wszystkich podmiotów szkoły w realizację programu, czego ukoronowaniem była decyzja o przedłużeniu wcześniej nadanego Certyfikatu. Na wyróżnienie zasługuje fakt diagnozowania indywidualnych predyspozycji uczniów, dobieranie przez nauczycieli metod pracy do prezentowanych stylów uczenia się dzieci oraz opracowanie dla najzdolniejszych z nich indywidualnych programów nauki. Warto podkreślić również duże wsparcie ze strony Rodziców odnośnie realizacji wielu przedsięwzięć. Szkoła dzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie uzdolnień podając przykłady dobrych praktyk na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji. Za podejmowane działania i opublikowanie ich na wymienionej stronie Szkoła uzyskała Certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów.
Podczas Międzynarodowej Konferencji Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień „Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy”, która odbyła się 15 listopada 2017 r. we Wrocławiu, nasza szkoła otrzymała prestiżowy Certyfikatu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia na kolejne pięć lat. Jest on potwierdzeniem znaku jakości pracy szkoły w tym obszarze.
  Dyrektor Szkoły szczególne podziękowania kieruje do nauczycieli, którzy dzięki zaangażowaniu, pracy zespołowej i twórczemu podejściu odkrywają w każdym uczniu Jego mocne strony, umożliwiając  odniesienie każdemu sukcesu na miarę posiadanych możliwości.

Beata Ćwiek - Dyrektor SP
Joanna Piegowska- Wicedyrektor SP

Zmieniony ( 07.12.2017. )