Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Koła zainteresowań SP arrow ZRU plastyka kl4 Header Pic

ZRU plastyka kl4 PDF Drukuj Email
Wpisał: M. Kozyra-Miazga
14.10.2017.

koo-plastyczne - 51.91 Kb

Zajęcia rozwijające uzdolnienia z  plastyki

Nauczyciel prowadzący zajęcia:
Marzena Kozyra-Miazga

wtorek 2 godzina lekcyjna
sala A12

`Twórczość plastyczna jest nie tylko źródłem przyjemności estetycznych ale przyczynia się do poznania otaczającego świata, stwarza szerokie pole do samorealizacji, pobudza do obrazowego wyrażania odczuć dając przy tym radość i zadowolenie, wzmacnia poczucie własnej wartości. Jest wyrazem wewnętrznej energii dziecka, uspokaja je, daje uczucie odprężenia oraz zaspokaja potrzebę działania.

Dziecko podczas pracy twórczej rozwija swoje umiejętności manualne, doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, kształtuje umiejętności wyrażania emocji środkami plastycznymi. Różnorodne formy działań plastycznych stosowane podczas zajęć stymulują dyspozycje twórcze dziecka, rozwijają fantazję, zdolności skojarzeniowe, pomysłowość, giętkość, oryginalność, płynność myślenia, zachęcają do poszukiwań nieszablonowych rozwiązań. Kładą nacisk na twórczość i rozwijanie indywidualnego języka plastycznego dziecka ograniczając posługiwanie się schematami .

Zmieniony ( 20.02.2018. )