Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Warsztaty w Studium Języków Obcych - język hiszpański PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
02.10.2017.
Flaga Hiszpanii

GIM
Warsztaty w Studium Języków Obcych
Politechnika Wrocławska
27 września
2017
>>> więcej <<<WARSZTATY W STUDIUM JĘZYKÓW OBCYCH
JĘZYK HISZPAŃSKI
POLITECHNIKA WROCŁAWSKA


    W dniu 27 września uczniowie klas II gimnazjum wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach, zorganizowanych w ramach Festiwalu Nauki. Warsztaty odbyły się w Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej.
    Warsztat pod tytułem „Ale Meksyk! Majowie, mariachi i trochę magii” był niezwykle ciekawy, dotyczył kultury Meksyku, społeczności Majów, najpiękniejszych zabytków, ciekawostek językowych oraz kulturowych. Uczniowie poznali też muzykę Mariachi, ciekawe słowa z języka nahuált, zwyczaje związane z obchodami 1 listopada i wiele innych.
Po warsztacie uczniowie wykonali plakaty, które miały przedstawić najciekawsze aspekty kultury meksykańskiej.
    Drugi warsztat pt. „Ogień, pokutnicy o podbój Hiszpanii. Hiszpańskie święta znane i nieznane” dotyczył fiest, świąt lokalnych, które mają miejsce w różnych regionach Hiszpanii. Uczniowie poznali zwyczaje związane z obchodami święta „Fallas” w Walencji, „Semana Santa” w Sewilli, „Entierro de la Sardina” w Murcji oraz „Romaxe” w Galicji. Kultura i formy spędzania świąt w Hiszpanii były bardzo inspirujące i ciekawe.
    Warsztaty były wspaniała okazją do pogłębienia wiedzy dotyczącej Meksyku i Hiszpanii, a także sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

Joanna Szemet
 

1.
IMG_2552.JPG
2.
IMG_2553.JPG
3.
IMG_2570.JPG
4.
IMG_2574.JPG
5.
IMG_2577.JPG
6.
IMG_2581.JPG
7.
IMG_2582.JPG
8.
IMG_2591.JPG
9.
IMG_2598.JPG
10.
IMG_2605.JPG
11.
IMG_5334.jpg
12.
IMG_5355.jpg
13.
IMG_5370.jpg
14.
IMG_5374.jpg

Zmieniony ( 03.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.