Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Projekt > GIMNAZJUM 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
21.06.2017.
Ministerstwo Edukacji Narodowej

GIM
Projekty klas drugich gimnazjum 2016/2017
22 czerwca 2017
>>> więcej <<<


PROJEKTY W GIMNAZJUMREALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO KLAS II GIMNAZJUM
PT. GIMNAZJALISTA W ŚWIECIE NAUKI
W ROKU SZKOLNYM 2016/ 2017


  Projekt edukacyjny to metoda pracy, która daje możliwość obcowania ze światem dydaktyki w wyjątkowy, twórczy i angażujący sposób. Jak co roku drugoklasiści musieli zmierzyć się z tą formą pracy. Tym razem stanęło przed nimi nie lada wyzwanie, ponieważ mieli odnaleźć się w świecie nauki. Konieczność kierowania się w działaniach projektowych naukowością sprawiła, że poszczególne grupy przedmiotowe wypracowały bardzo konkretne efekty, m.in. przeprowadziły ankiety, wydały książkę, przeprowadzały badania, nagrały animacje i filmiki. Konkretyzacja działań z jednej strony narzuciła uczniom i nauczycielom sposób myślenia, ale z drugiej umożliwiła kreatywne podejście do tematu. Dzięki zanurzeniu się w świat nauki każda z grup projektowych miała możliwość dotknięcia prawdziwej nauki, która nie stoi już na piedestale, a zachęca gimnazjalistów do odkrywania, kreowania, analizowania.
  Na apelu dnia 29 maja 2016 roku odbyło się podsumowanie całorocznego projektu gimnazjalnego „Gimnazjalista w świecie nauki”.
Na prezentacje uczniów zaproszono rodziców i nauczycieli. Gimnazjaliści prezentowali efekty swoich działań pod nadzorem opiekunów grup. Koordynatorem projektu była mgr Joanna Szymani.
  Na początku roku szkolnego uczniowie mogli zapoznać się z celami poszczególnych grup projektowych. Następnie wybierali przedmiot, w ramach którego będą wykonywać zadania, realizując tym samym projekt.
  W roku szkolnym 2016/2017 poszerzali swoją wiedzę, podejmując się działań z zakresu: matematyki, fizyki, chemii, geografii, języka polskiego, historii, WOSu, języka angielskiego oraz zajęć artystycznych. Po ostatecznym przydzieleniu do przedmiotów projektowych gimnazjaliści podjęli się pierwszych działań.
  Dzięki pracy w grupach udowodnili, jak wiele nauki jest w życiu codziennym, badając:  „Matematykę w świecie gimnazjalisty”, „Kolorową chemię”, „Przedmiotów przygody przedziwne”, „Strukturę kulturową Bielan Wrocławskich”, „Wpływ I wojny światowej na nowoczesne technologie, uzbrojenie i taktykę wojenną”. Podejmując się realizacji projektu, dowiedzieli się o: Naukowej mocy słowa, „Dlaczego warto uczyć się języka obcego”, „Ile  fizyki  jest  w  sporcie?”, „Skąd jesteśmy?  - badając współczesne procesy demograficzne”.
  Nauczyli się współpracy oraz poszerzyli umiejętności i zainteresowania, jednocześnie wykonując ciekawe, a czasem trudne, zadania przedstawiając je w finalnej prezentacji. Dla wielu uczniów było to pierwsze wystąpienie przed publicznością, ale każdy podołał zadaniu, jakie przed nim postawiono.
Realizacja  projektu, wpisana zostaje na świadectwie ukończenia gimnazjum.

Życzymy powodzenia następnym klasom!

Oliwia Wacław, kl. IIB
Joanna Szymani, koordynator1.
DSC08372.JPG
2.
DSC08375.JPG
3.
DSC08379.JPG
4.
DSC08386.JPG
5.
DSC08397.JPG
6.
DSC08399.JPG
7.
DSC08400.JPG
8.
DSC08424.JPG
9.
DSC08426.JPG
10.
DSC08442.JPG
11.
DSC08461.JPG
12.
DSC08487.JPG
13.
DSC08489.JPG
14.
DSC08510.JPG
15.
DSC08526.JPG
16.
DSC08539.JPG
17.
DSC08548.JPGZmieniony ( 22.06.2017. )
 
następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.