Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Międzygimnazjalny konkurs ekologiczny we Wrocławiu 2017 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
15.06.2017.
zaaba.gif

GIM
Międzygimnazjalny konkurs ekologiczny
we Wrocławiu
maj 2017
>>> więcej <<<


KONKURS EKOLOGICZNY
  I miejsce w XVI Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym we Wrocławiu


  W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję wziąć udział w XVI Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym. Jest to prestiżowy konkurs pod patronatem prof. dr. hab. Tadeusza Trziszki Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego oraz dr. hab. Macieja Górki Dyrektora Międzywydziałowego Studium Ochrony Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego. Opiekunem drużyny z Bielan Wrocławskich była pani Dorota Waligóra.
    Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy z nich odbył się w szkole i polegał na wyłonieniu trzyosobowej drużyny spośród uczniów naszego gimnazjum. Polegał on na napisaniu testu wiedzy o ekologii, formach ochrony przyrody w Polsce, organizacjach proekologicznych, polityce ekologicznej UE i symbolach ekologicznych.
    Utworzona na podstawie wyników pierwszego etapu drużyna w składzie Martyna Szmacińska, Maciej Kuczer i Kamila Kwiatek z pomocą pani Doroty Waligóry przygotowała się do drugiej części rozgrywek, które odbyły się 15 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 6 we Wrocławiu. Polegał on na rozwiązaniu zadań o tematyce ekologicznej indywidualnie przez każdego uczestnika. Punkty zdobyte przez wszystkich członków zespołów szkolnych zsumowano, a do finału zakwalifikowało się pięć szkół z najlepszymi wynikami. Uczniowie naszego gimnazjum uzyskali 126,5 punktów i tym samym stali się finalistami XVI Międzygimnzajalnego Konkursu Ekologicznego.
    Udział w finale wiązał się z zadaniami, które drużyna musiała wykonać podczas przygotowań do tego etapu konkursu. Jednym z nich było stworzenie filmu o tematyce ekologicznej. Uczestnicy współpracowali z opiekunem, nagrywali fragmenty filmu, wykonywali zdjęcia i przygotowywali do nich komentarze, a następnie montowali zgromadzony materiał. Przygotowania polegały również na zdobywaniu wiedzy ekologicznej, np. nauczeniu się  gatunków zwierząt i roślin chronionych w Polsce i innych form ochrony przyrody.
    Finał konkursu odbył się 11 maja 2017 r. w Gimnazjum nr 6 we Wrocławiu o godzinie 10. Wzięło w nim udział pięć drużyn, które zwyciężyły w drugim etapie. Z uczniami przyjechali także ich opiekunowie. W składzie jury zasiedli pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego: prof. dr. hab. Piotr Nowakowski, dr. hab. Klara Tomaszewska oraz dr. inż. Magda Podlaska. Obecny był także przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec, która jest sponsorem nagród w konkursie. Na widowni zasiedli uczniowie Gimnazjum nr 6 we Wrocławiu. Finał został przeprowadzony w ramach kilkunastu konkurencji. Należało do nich m.in. odpowiedzenie na pytania dotyczące ekologii, stworzenie kampanii reklamowej na zadany temat i jej publiczne przedstawienie, odgadywanie haseł o tematyce ekologicznej, rozpoznawanie gatunków chronionych na zdjęciach, wykonanie zadań związanych z parkami narodowymi w Polsce i publiczne zaprezentowanie wcześniej wykonanego filmu. Po zakończeniu wszystkich konkurencji nastąpiło podsumowanie i wyłonienie zwycięzców. Gimnazjum im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich uzyskało największą ilość punktów i tym samym zajęło I. miejsce w XVI Międzygimnzajalnym Konkursie Ekologicznym! Po ogłoszeniu wyników przystąpiono do złożenia gratulacji, rozdania nagród i oficjalnego zakończenia tegorocznej edycji konkursu.
    Udział w konkursie ekologicznym był niezwykle ciekawym doświadczeniem. Bardzo podobało mi się to, że wykorzystywaliśmy różne sposoby zdobywania wiedzy, nauki. Rozgrywki te nauczyły nas, jak wiele pracy trzeba poświęcić dla osiągnięcia sukcesu, jak wiele cierpliwości, odwagi i wytrwałości musimy mieć w sobie. W imieniu całej drużyny chcielibyśmy również bardzo podziękować pani Dorocie Waligórze za pomoc, wsparcie i przygotowanie do konkursu. Mamy nadzieję, że młodsi uczniowie naszej szkoły w przyszłym roku wezmą udział w tych rozgrywkach i wykażą się ogromną wiedzą, a przede wszystkim będą mogli się dobrze bawić. Życzymy powodzenia!
uczennica klasy 3B - Kamila Kwiatek
 
trawa.jpg

:)
Opracowanie: Dorota  Waligóra

1.
20170511_102827.jpg
2.
20170511_115522.jpg
3.
20170511_115529.jpg
4.
20170515_104420.jpg
Zmieniony ( 16.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.