Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

SHAKESPEARE LIVES! - projekt edukacyjny z literatury angielskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
04.06.2017.
maski_anim.gifflaga_anglii

  GIM
SHAKESPEARE LIVES! - projekt edukacyjny
z literatury angielskiej w gimnazjum
styczeń – maj 2017

>>> więcej <<<All the world’s a stage,
And all the men and women merely players:
They have their exits and their entrances.
And one man in his time plays many roles.

(tłum. Cały świat to scena,
A ludzie na nim to tylko aktorzy.
Każdy z nich wchodzi na scenę i znika,
A kiedy na niej jest, gra różne role.)

William Shakespeare, As you like it

   W miesiącach styczeń – maj 2017, nasi gimnazjaliści wzięli udział w projekcie edukacyjnym związanym z literaturą angielską „SHAKESPEARE LIVES! („Szekspir ŻYJE!”) Podczas realizowania różnych zadań, uczniowie poznali nie tylko postać wybitnego angielskiego poety, aktora i dramaturga – Williama Szakespeare’a, ale również jego twórczość. W ramach realizowanego projektu, gimnazjaliści z klas II i III wzięli udział w spotkaniach z literaturą, lekcjach kulturowych, zobaczyli fragmenty najsłynniejszych ekranizacji sztuki „Romeo i Julia”, napisali z nich również recenzję w j. angielskim; sami też przygotowali prezentacje multimedialne o poecie, jego dziełach i teatrze THE GLOBE, które omówili na zajęciach j. angielskiego. W kwietniu, nasi gimnazjaliści z klas I zobaczyli też przedstawienie teatralne „ROMEO I JULIA” zaprezentowane przez młodych aktorów na deskach wrocławskiego Teatru Polskiego. Klasy II, wspólnie z p. A. Butrą i p. A. Korzeniowską, pracowały też nad polską-angielską inscenizacją tej sztuki i napisały własny scenariusz.
  Jednym z ostatnich zadań, które nasi gimnazjaliści zrealizowali ostatnio w ramach projektu, było zilustrowanie w formie plakatu jednego z najsłynniejszych cytatów Szekspira oraz napisanie listu do Romeo i Julii według określonych na lekcji j. angielskiego wskazówek. Dziewczęta pisały do Romeo, a chłopcy do Julii. Nasi gimnazjaliści wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością! Ich miłosne listy w j. angielskim można podziwiać w naszej szkole – prace naszych uczniów zostały wyeksponowane na gazetce na I piętrze bloku C. Poniżej kilka z nich w wersji elektronicznej. Zapraszamy do lektury :-)
  Projekt edukacyjny  „SHAKESPEARE LIVES!” pozwolił uczniom poszerzyć wiedzę kulturową z literatury angielskiej i szlifować wszystkie sprawności językowe: mówienie, czytanie, słuchanie ze zrozumieniem i pisanie. Myślę, że nasi gimnazjaliści nie tylko dowiedzieli się więcej na temat niezwykłego poety – Williama Szekspira, ale także świetnie bawili się realizując poszczególne zadania i biorąc udział w dodatkowych lekcjach czy warsztatach językowych.


Organizator: Anna Korzeniowska


Terminarz czynności:Zadanie

Termin Osoba odpowiedzialna
Lekcje kulturowe związane z literaturą angielską i najsłynniejszymi pisarzami anglojęzycznymi Styczeń 2017 A. Korzeniowska  
Prezentacje multimedialne na temat Williama Szekspira i teatru THE GLOBE Styczeń 2017 A. Korzeniowska Uczniowie klas II i III
Prace pisemne - listy do ROMEO/ JULII w j. angielskim   Marzec 2017 A. Korzeniowska Uczniowie klas II i III
Wystawa prac pisemnych gimnazjalistów podczas Dnia Otwartego Szkoły Do 21.03.17r. A. Korzeniowska  
Przygotowanie scenariusza przedstawienia „ROMEO i JULIA" i przygotowanie uczniów do prezentacji ustnej (przedstawienie teatralne w j. polskim i  j. angielskim) Do 22.03.17r. A. Butra A. Korzeniowska Uczniowie klas II
WYJAZD do Teatru Polskiego na PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „Romeo i Julia" 10.04.17r. A. Korzeniowska
Projekcja fragmentów filmów „Romeo i Julia" (wersja z roku 1996 i roku 2013) + karty pracy (omówienie i porównanie dwóch, różnych ekranizacji) Kwiecień 2017 A. Korzeniowska Uczniowie klas II i III
Prace plastyczne - interpretacja słynnych cytatów Szekspira w formie ilustracji Maj 2017 A. Korzeniowska Uczniowie klas I i II
Analiza i interpretacja tekstów W. Szekspira  na lekcjach j. polskiego Maj 2017 A. Butra Uczniowie klas II  
Ewaluacja projektu Maj 2017 A. Korzeniowska Uczniowie klas II i IIIPrace uczniów w j. angielskim:

  Dear Romeo,
You know that I love you very much but my love to you turned out to be the reason that I was made to leave our kingdom. Now I’m in the forest and I’m living in a small hut near the river.
I miss you so much. Every day when we are apart is very sad and dull. I can’t live without you, my love. I’m desperate to see you again. I’m ready to do everything to meet you because I would love to spend the rest of my life with you.
Romeo, do you love me as much as I love you? If you are ready to face the challenge of living far away from your family and friends but with me by your side - come here, please. My house is very hidden but every day at noon I go to the river to get some water and I do the washing there as well.
I hope that one day you will come and then we could start our new life together.
I love you so much and I’m really looking forward to seeing you soon.
Forever Yours,
Julia
Karolina Rusak, IIb gim


Hi Romeo,
I’m sorry for not writing, but I haven’t got enough time to do this. In this letter I want to say a lot of important things, so please read this very precisely. I want you to know that I love you with all my heart and I miss you so much. I can’t live without you. I feel like I haven’t seen you for ages.
Probably you’re wondering where I am. I found a little hut near Verona, but its sill too far from you. I’m living with old women and she helps me a lot. I haven’t got any money or something valuable to buy my own house. My life isn’t the same as a few months before. It’s really hard to work and get up very early. I want to come back to my family house and have the normal life, but I know it’s impossible.
I have an idea. I know that your parents don’t let you meet me, but I want to see you again. We can life together and don’t worry about our families. We can escape from Verona. Can we meet at 11 p.m. at Flower Street? I’ll tell you more about our new house and life.
See you soon my dear Romeo,
Juliet
 Klaudia Strużyk, IIc gim


The Dearest Julia!
I decided to write to you because I love you and I miss you so much! I can’t describe my feelings because they are too big! I’m sitting and thinking about you. I would love to see you and hug you but I can’t. I was sent into exile. I have some ideas about us, but I don’t know if you agree with them. I want you to escape your country and join me. If you agree write me back. I’m looking forward to your message.
I love you so much,
Romeo
Szymon Cugier, IIIa gim

Dear Juliet,

  I am writing to you because I want to tell you about how they casted me out of Verona. I have to admit that I killed Tybalt because he had killed my best friend. I was really desperate and did not realise the consequences of that act.
  There is one more thing to say and this is the most important. Juliet I fell in love with you and I really miss you. I know that our families do not like each other but I cannot stop my feelings only because of that. I am safe and staying at my friends house thinking and missing all day. I had to find something to do so I started fishing.
  In my opinion you should escape and meet me out of Verona, next to the big oak tomorrow at 6 pm. I promise you that you will not regret and we will live together happily ever after.
Love you,
Romeo
Jakub Herman, IIIc gim


My dear Julia !
I’m writing to you because I can’t live without you! I’ve fallen in love with you since the first time I saw you! It’s hard to live without you. I really miss you and I feel lonely... It’s impossible to live the life without you...I’m sure, that without you there always will be a void in my heart… Unfortunately I was banished from the Kingdom, so we are no longer able to see each other... I’m thinking all the time about the way to meet you... There is no way to return to Kingdom, they will kill me if  I do it... The only way, one way to meet each other is your escape. You have to escape with me tomorrow morning before the sunrise.. I’ll be there waiting for you near your balcony…
I love you so much Julia!
See you tomorrow...
Romeo!
Filip Patryło, III b gimZmieniony ( 05.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.