Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Święto szkoły 8 rocznica SP PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
04.06.2017.
UNICEF

SP
Święto szkoły - 8 rocznica nadania imienia
 
19 maja 2017
>>> więcej <<<

8 rocznica
logo_szkoly_sp_428x409im. UNICEF
 
ŚWIĘTO SZKOŁY W SZKOLE PODSTAWOWEJ


  19 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Bielanach Wr. świętowaliśmy 8. rocznicę nadania szkole imienia UNICEF.  W uroczystym apelu uczestniczyła  pani dyrektor Beata Ćwiek, pani wicedyrektor Joanna Piegowska, pani wicedyrektor Joanna Lewandowska, sołtys Bielan – pani Wanda Gołębiewska, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele oraz uczniowie. 
  Imię nadane naszej szkole zobowiązuje. Wiemy, jak wiele prawdy możemy znaleźć w słowach poety Johanna Wolfganga Goethego: „Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry! Bo tylko wtedy jest inny od wszystkich znanych nam istot.” Właśnie dobro okazywane innym ludziom uczyniliśmy w tym roku motywem przewodnim naszego święta: Dobro z serca - skrzydła u ramion. Każdego roku udowadniamy, że dobro innych jest dla nas wartością nadrzędną, która uskrzydla nasze działania.  W tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w akcjach charytatywnych - pomagaliśmy dzieciom z hospicjum we Wrocławiu, potrzebującym na Wileńszczyźnie i Litwie, ale także w dalekiej Afryce.
 Święto szkoły co roku jest doskonałą okazją do zaprezentowania sukcesów uczniów oraz wyróżnienia ich pracy. Jedną z najważniejszych nagród przyznawanych w naszej szkole jest Nagroda Szkolnego Nobla. W tym roku kapituła przyznała trzy nagrody- dwie w kategorii artystycznej i jedną w kategorii sportowej. W kategorii artystycznej Nagrodę Szkolnego Nobla otrzymały: Gabriela Gumny i Michalina Hołowacz. W kategorii sportowej nagrodzona została Marianna Banaś. 
  Po uroczystym wręczeniu nagród przez panią dyrektor Beatę Ćwiek, pani Olga Awakowicz oraz pan Paweł Rawicki przedstawili społeczności szkolnej Młodych Ambasadorów Dobrej Woli. Uczniowie naszej szkoły starają się aktywnie wspierać idee UNICEF.  Działają w wolontariacie, angażują się w akcje charytatywne i pomagają rówieśnikom.  Tytuł Ambasadora Dobrej Woli nadają im koledzy i koleżanki, by docenić ich działania.
 Tradycyjnie tak ważną uroczystość uświetniliśmy występem artystycznym. Zaproszeni goście wysłuchali  Piosenek o dobroci  przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.  Następnie przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali publiczności własnoręcznie wykonane skrzydła.  Symbolizowały one wiarę w siebie, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym. Uczniowie  wierzą, że czyniąc dobro, przypinają właśnie takie skrzydła do ramion i wtedy czują, że mogą zrobić jeszcze więcej dla potrzebujących. Ósmą rocznicę nadania naszej szkole im. UNICEF zakończyliśmy happeningiem. Przygotowane transparenty podkreślały rangę tegorocznej uroczystości.  „Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie” z sentencją Henryka Sienkiewicza zgodzą się na pewno wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. UNICEF.
Martyna Bekus

Zmieniony ( 05.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.