Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Święto szkoły 8 rocznica GIM PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
01.06.2017.
UNICEF

GIM
Święto szkoły - 8 rocznica nadania imienia
 
19 maja 2017
>>> więcej <<<

8 rocznica
logoim. UNICEF
 
ŚWIĘTO SZKOŁY W GIMNAZJUM


   19 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Unicef w Bielanach Wr. odbyło się Święto Szkoły, którego myślą przewodnią były słowa rosyjskiego pisarza Lwa Tołstoja „W życiu istnieje tylko jeden sposób na to, aby być szczęśliwym: żyć dla innych”.
    W uroczystym apelu z okazji 8. rocznicy nadania szkole imienia UNICEF uczestniczyła pani dyrektor Beata Ćwiek, pan wicedyrektor Tomasza Wyrwa, nauczyciele oraz uczniowie. Wszystkich zgromadzonych powitały uczennice klasy III B: Zuzanna Banaś oraz Julia Stryszewska, które doskonale wcieliły się w  role konferansjerów. W wyjątkową atmosferę tego doniosłego dla nas wydarzenia oraz niesienia pomocy potrzebującym wprowadzi nas swoją grą uczeń klasy III B - Jan Piltz,  wykonując utwór Jana Sebastiana Bacha.
    Następnie gimnazjaliści zaprezentowali sylwetki Międzynarodowych Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas, wykazują się ogromnym zaangażowaniem oraz oddają swoje serce potrzebującym. Bez ich udziału nie zostałyby zrealizowane szlachetne inicjatywy. Uczniowie wykazali się nie tylko znajomością ambasadorów, ale również umiejętnością przedstawienia ich w ich języku ojczystym. I tym sposobem wysłuchaliśmy informacji o Selenie Gomez ze Stanów Zjednoczonych w języku angielskim, Roger Federer ze Szwajcarii został przedstawiony w języku niemieckim, pochodzący z Hiszpanii: David Bisbal oraz Sergio Ramos byli zaprezentowani właśnie w języku hiszpańskim, poznaliśmy Yuna Kim- najsłynniejszą łyżwiarkę figurowa pochodzącą z Korei Południowej, mieliśmy także możliwość usłyszenia w języku ormiańskim ciekawostek na temat kompozytora i piosenkarza Charlesa Aznavour. Nie zabrakło także sylwetki ambasadora z Polski – Artura Żmijewskiego. Wybawieniem okazała się prezentacja multimedialna, na której teksty dotyczące ambasadorów były przetłumaczone na język polski. Mimo że pochodzą oni z różnych stron świata, łączy ich jedna myśl, którą wyraził Platon w słowach: „Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra”.
   Nawiązując do idei UNICEFU, pan Paweł Rawicki przedstawił uczniów poszczególnych klas, którzy otrzymali zaszczytny tytuł Młodych  Ambasadorów Dobrej Woli w roku szkolnym 2016/17.
   W ramach obchodów Święta Szkoły, uczniowie mieli możliwość podzielenia się swoimi refleksjami oraz emocjami dotyczącymi idei UNICEF poprzez udział w konkursach: literackim, plastycznym oraz anglojęzycznym. Apel był doskonałą okazją do przedstawienia laureatów tych działań. Organizatorka Konkursu literackiego pani Anna Lipińska wręczyła dyplomy i nagrody książkowe zwycięzcom konkursu. Następnie zostali przedstawienia laureaci w dziedzinie sztuki plastycznej oraz pani Ewa Konieczna ogłosiła wyniki Konkursu z języka angielskiego.
   Kierując się stwierdzeniem Władysława Loranca: „Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia” Oliwia Pluta z klasy III B przedstawiła nam dokładną relację z działań wolontariatu. Uczestniczyliśmy w tym roku szkolnym w wielu akcjach charytatywnych – pomagaliśmy dzieciom z hospicjum we Wrocławiu, potrzebującym na Wileńszczyźnie i Litwie, ale także w dalekiej Afryce. Dzięki wspólnym działaniom zebraliśmy środki finansowe, które zostaną przeznaczone na budowę placu zabaw przy szkole w Bouar – miejscowości leżącej na teranie Republiki Środkowej Afryki.   Niewątpliwie dopełnieniem sprawozdania była prezentacja multimedialna dokumentująca liczne inicjatywy wolontariatu. Uczennica podziękowała również opiekunowi wolontariatu w gimnazjum – pani Joannie Parze oraz opiekunowi Samorządu Gimnazjum – pani Danucie Zaradnej, bez udziału których nie zostałyby zrealizowane wymienione szlachetne akcje. 
  Będąc uczniami szkoły imienia UNICEF gimnazjaliści nie tylko włączają się w liczne akcje charytatywne, ale również śledzą aktualne tematy i wydarzenia związane z organizowaniem i udzielaniem pomocy potrzebującym. Niektóre materiały wywołują szczególne wrażenia. Bywają zdjęcia, słowa, filmy, które na długo pozostają w pamięci. Zmieniają nasz światopogląd oraz nas samych. Kolejny punkt apelu dotyczył podzielenia się przedstawicieli poszczególnych klas swoim wyborem najciekawszych materiałów wybranych wspólnie podczas lekcji wychowawczych.
  Zadaniem klas I było wybranie wyjątkowego według nich zdjęcia dotyczącego idei UNICEFu oraz uzasadnienia swojego wyboru. Następnie klasy II zaprezentowały plakaty oraz skomentowały wybrane sentencje i cytaty związane z ideą naszego patrona.
Przyszedł czas na klasy III, których zadaniem był wybór i argumentacja krótkiego filmu o tematyce związanej z niesieniem pomocy. Wszyscy reprezentanci klas celująco wywiązali się ze swoich zadań, zamykając swoje wystąpienia słowami pisarza Henryka Sienkiewicza, że „dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ono daje życie”.
  Na zakończenia uroczystości Zuzanna Banaś wyrecytowała przejmujący utwór Czesława Miłosza „Ballada”, podkreślając jej szczególny nastrój.
Pani dyrektor B. Ćwiek gorącą podziękowała wszystkim uczniom, który wystąpili na apelu oraz wykazali się dużą  wrażliwością, refleksyjnością i dojrzałością oraz nauczycielom odpowiedzialnym za jego zorganizowanie. Wyraziła również nadzieję, że piękne i mądre słowa oraz wzruszające zdjęcia i obrazów, które pojawiły się na dzisiejszej uroczystości, pozostaną w naszej pamięci na dłużej.
  „Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy” z sentencją Phila Bosmansa zgodzą się na pewno wszyscy  uczniowie Gimnazjum im. UNICEF.
Nauczycielka języka polskiego  - Anna Lipińska1.
DSC08085.JPG
2.
DSC08087.JPG
3.
DSC08088.JPG
4.
DSC08091.JPG
5.
DSC08101.JPG
6.
DSC08103.JPG
7.
DSC08108.JPG
8.
DSC08113.JPG
9.
DSC08116.JPG
10.
DSC08119.JPG
11.
DSC08125.JPG
12.
DSC08132.JPG
13.
DSC08137.JPG
14.
DSC08141.JPG
15.
DSC08144.JPG
16.
DSC08150.JPG
17.
DSC08157.JPG
18.
DSC08162.JPG

Zmieniony ( 05.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.