Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Serce dla Afryki 2017 - podziękowania PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
19.05.2017.
logo

SP GIM
Podziękowania....
  maj 2017

>>> więcej <<<logo

Plac zabaw dla dzieci Afryki !!!


  W kwietniu i maju 2017 roku Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Bielanach Wr. wraz z koordynatorami akcji charytatywnej (Wolontariatem, Samorządem Szkolnym i Szkolnymi Ambasadorami Dobrej Woli) zorganizowali w szkole zbiórkę pieniędzy mającą na celu zakup i przekazanie pierwszego placu zabaw dla dzieci z Republiki Środkowej Afryki ogarniętej wojną domową. Jednym ze sposobów pozyskania funduszy na ten cel był zorganizowany przez Samorząd Gimnazjum kiermasz ciast. Okazał się tak wielkim sukcesem, że trzeba było kontynuować go przez kilka kolejnych dni.  Plac zabaw otrzyma jedna szkoła w miejscowości Bouar. Powyższe działanie nawiązuje do idei propagowanych przez Patrona naszej szkoły UNICEF. Będzie to olbrzymia pomoc dla dzieci z Afryki, które niewiele mają i będą się cieszyć z najdrobniejszej formy wsparcia. Zakupiony w Polsce plac zabaw będzie  przewieziony do Afryki w kontenerze, który odpłynie 18 maja 2017 r. , a dotrze tam za dwa miesiące.  Patronatem akcji była fundacja im. Stefana Szolc-Rogozińskiego – Serce dla Afryki (www.sercedlaafryki.com).
  Dyrekcja, zaangażowani nauczyciele i wolontariusze oraz członkowie Fundacji im. Stefana Szolc-Rogozińskiego składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za okazane serce i gotowość niesienia pomocy.

  Pomagając stajemy się przyjaciółmi dzieci Afryki „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”
Joanna ParaZmieniony ( 18.05.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.