Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

V Kobierzyckie Spotkania Humanistyczne 2017 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
13.05.2017.
logo

SP
V Kobierzyckie Spotkania Humanistyczne

26 kwietnia 2017
>>> więcej <<<


„Dla człowieka, podobnie jak dla ptaka, świat ma wiele miejsc,
gdzie można odpocząć, ale gniazdo tylko jedno”

Olivier Wendell Holmes


5 Kobierzyckie
 Spotkania Humanistyczne

„Wszystko, co warto wiedzieć o gminie!”

PATRONAT HONOROWY WÓJTA GMINY KOBIERZYCE
 logo

  Kilka godzin doskonałej zabawy -  pokaz wiedzy oraz niesamowitych talentów uczniów szkół podstawowych gminy Kobierzyce -  tak najkrócej można opisać to, co w tym roku wydarzyło się z okazji V Kobierzyckich Spotkań Humanistycznych. Naszymi gośćmi byli uczniowie i nauczyciele: SP im. Polskich Odkrywców i Podróżników w Kobierzycach, SP im. Romualda Traugutta w Pustkowie Żurawskim oraz SP w Wysokiej. Swoją obecnością spotkanie uświetnili goście: Sekretarz Gminy Kobierzyce - Pani Maria Wilk, Koordynator Zespołu Dolnośląskiego Centrum Wspierania Uzdolnień – Pani Halina Nawrotek, Sołtys Bielan Wrocławskich – Pani Wanda Gołębiewska, Przewodnicząca Rady Szkoły – Pani Iwona Hołowacz oraz Rodzice uczniów, którzy zawsze wspierają działania naszej szkoły – Joanna Dolna, Pani Luiza Wróblewska oraz Pani Gabriela Kulczycka. Impreza była prezentacją projektu edukacyjnego poświęconego Małej Ojczyźnie. Z okazji jubileuszu, czyli pięciolecia gminnych spotkań, postanowiliśmy tematyką nawiązać do roku 2009, kiedy to rozpoczęła się tradycja realizacji przez wszystkie szkoły podstawowe w gminie - jednego, wybranego tematu projektu edukacyjnego. Celem tegorocznego projektu była: popularyzacja wiedzy o historii, zabytkach, przyrodzie, ważnych postaciach i osiągnięciach gminy Kobierzyce; budowanie tożsamości lokalnej uczniów, promocja wiedzy i umiejętności uczniów szkół podstawowych w gminie Kobierzyce oraz doskonalenie umiejętności pracy zespołowej. Zamierzonym działaniem było również stworzenie warunków do integracji uczniów z różnych miejscowości.
  Motyw Małej Ojczyzny, który przez wieki pojawiał się w twórczości wielu pisarzy, poetów, filozofów, artystów, autorów tekstów, scenarzystów, nadal jest aktualny. Dla nas był inspiracją do przygotowania Turnieju Wiedzy o Gminie Kobierzyce, napisania tekstów piosenek, wykonania makiet i prac plastycznych oraz zaprojektowania, specjalnie na tę okazję, strojów w barwach gminy.  Źródłem wiedzy dla uczniów były znane i ważne opracowania: „Wielkie zmiany wiejskiego świata. Monografia historyczna gminy Kobierzyce” (Przemysław Wiszewski, Rościsław Żerelik, Wrocław 2015 r.)  oraz „Kobierzyce przewodnik po gminie” (Marta Miniewicz, Dorota Waligóra, Marcin Wolny Kobierzyce, 2005 r.). Pytania konkursu sprawdzały nie tylko wiadomości uczniów nt. historii Małej Ojczyzny, ale także ich wiedzę z języka polskiego, matematyki, przyrody, plastyki czy języka angielskiego. Dwie drużyny składające się z przedstawicieli każdej ze szkół - w przyjaznej atmosferze, pozbawionej znamion rywalizacji – zaprezentowały olbrzymią wiedzę, wykazały się dużym refleksem, spostrzegawczością oraz doskonałą umiejętność pracy w zespole. Konkurs dostarczył wielu emocji, a publiczność nie zawiodła zawodników, którzy mogli liczyć na wsparcie oraz doping koleżanek i kolegów ze swoich szkół. Podczas spotkania wysłuchaliśmy piosenek, których autorami tekstów byli uczniowie. Podziwialiśmy prace plastyczne, a wśród nich makiety znanych zabytków gminy Kobierzyce (zamków, dworów, kościołów, nowych obiektów sportowych). Prace plastyczne wykonane przez uczniów wszystkich szkół były eksponatami galerii sztuki, która stała się najważniejszym elementem dekoracji przygotowanej na tę uroczystość. Ostatnim punktem programu V Kobierzyckich Spotkań Humanistycznych był Talent Show – publiczność podziwiała prezentowane przez uczniów naszej gminy talenty: śpiew, pokaz gimnastyki artystycznej, taniec, recytacja wiersza. Bielańska szkoła posiadająca Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia stała się w tym dniu miejscem, gdzie podziwiać można było młodych ludzi – poznać ich pasję, zobaczyć trud pracy włożony w sukces, który osiągnęli. Co ważne, licznie zgromadzeni goście mogli znaleźć wiele inspiracji dla siebie, wiele podpowiedzi – jak spędzać wolny czas?
Jako organizatorzy mamy nadzieję, iż wielu uczniów znalazło na nowo chęci i motywację do rozwijania własnych talentów. Powiedzcie nam o tym otwarcie – a będziemy Was drodzy uczniowie w tym wspierać!!! Zapamiętajcie także motto przewodnie tegorocznego projektu:
Mała Ojczyzna „To miasto, czy wieś w której się urodziliśmy, to środek świata. To przestrzeń niewielka, w której się obracamy – nasze domy, ulice, cmentarze, kościoły, to przestrzeń niewielka wielkim wysiłkiem ludzkim zabudowana, przez wojny niszczona i odbudowywana, to centrum świata” Leszek Kołakowski
    Myślę, że wspomnienia z V Kobierzyckich Spotkań Humanistycznych długo będą żywe w pamięci – zwłaszcza uczniów i nauczycieli, którzy przez wiele miesięcy przygotowywali się do tego spotkania.


SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA:
  • Wójta Gminy Kobierzyce - Pana Ryszarda Pacholika za objęcie Honorowym Patronatem bielańskiego projektu edukacyjnego oraz ufundowanie nagród,
  • Dyrektorów, Nauczycieli i Uczniów szkół gminy Kobierzyce, którzy przyjęli po raz kolejny nasze zaproszenie,
  • Uczniów SP im. UNICEF, którzy byli zaangażowani w realizację projektu oraz organizację imprezy,
  • Pani Anny Wilisowskiej – Kierownika Referatu Edukacji i Sportu Gminy Kobierzyce oraz Pani Agnieszki Jankowskiej – Jankus (Dział Promocji Gminy Kobierzyce) za udostępnienie szczegółowych informacji oraz ciekawych zdjęć wykorzystanych podczas konkursu,
  • Stowarzyszeniu Inicjatyw Twórczych „Akacja” za wsparcie finansowe,
  • Pani Dyrektor Beaty Ćwiek oraz Pani Wicedyrektor Joanny Piegowskiej za wsparcie przy organizacji dużych projektów międzyszkolnych,
  • Nauczycieli SP im. UNICEF w Bielanach Wr., w szczególności Koleżankom z Zespołu Humanistycznego za zaangażowanie i tak wielką dbałość o szczegóły (!!!). Pani Katarzynie Mielcarek za pomoc we wszystkim.
Anna Blunt
nauczyciel historii w SP im. UNICEF w Bielanach Wr.
inicjator i koordynator  V Kobierzyckich Spotkań Humanistycznych


1.
DSC06748.JPG
2.
DSC06766.JPG
3.
DSC06768.JPG
4.
DSC06770.JPG
5.
DSC06774.JPG
6.
DSC06776.JPG
7.
DSC06779.JPG
8.
DSC06780.JPG
9.
DSC06781.JPG
10.
DSC06782.JPG
11.
DSC06786.JPG
12.
DSC06787.JPG
13.
DSC06790.JPG
14.
DSC06795.JPG
15.
DSC06797.JPG
16.
DSC06800.JPG
17.
DSC06802.JPG
18.
DSC06805.JPG
19.
DSC06813.JPG
20.
DSC06818.JPG
21.
DSC06827.JPG
22.
DSC06837.JPG
23.
DSC06841.JPG
24.
DSC06845.JPG
25.
DSC06849.JPG
26.
DSC06862.JPG
27.
DSC06863.JPG
28.
DSC06865.JPG
29.
DSC_0002.JPG
30.
DSC_0199.JPG
Zmieniony ( 14.05.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.