Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Biblioteka szkolna arrow Niecodzienny gość w Gminnym Zespole Szkół w Bielanach Wrocławskich Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Niecodzienny gość w Gminnym Zespole Szkół w Bielanach Wrocławskich PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
13.05.2017.
logo

SP GIM
Odwiedziła nas założycielka Fundacji im. Szolc-Rogozińskiego „Serce dla Afryki”....
  9 maja 2017

>>> więcej <<<logo

Niecodzienny gość w Gminnym Zespole Szkół
w Bielanach Wrocławskich  9 maja 2017 roku gościliśmy niezwykłego gościa wprost z Kamerunu. Była nim Siostra Tadeusza założycielka Fundacji im. Szolc-Rogozińskiego „Serce dla Afryki”, która swoją  działalnością obejmuje obszar rozległy na ponad 120 km. zamieszkały przez ok. 25 tys. ludzi. Od blisko 20 lat mieszka i  pracuje w Garoua Boulai  w Kamerunie. W głównej mierze pomaga Kameruńczykom w drodze do wykształcenia, które w tym kraju jest płatne na wszystkich etapach edukacji. Jej misją jest pomoc tym, którzy w edukacji widzą jedyną drogę do godnego życia, a surowe warunki bytu im to uniemożliwiają. Nasza szkoła już od kilku lat wspiera Fundację na wiele sposobów – od zbiórek odzieży, przyborów szkolnych, piłek, środków czystości do zbiórki funduszy na plac zabaw. Siostra okazała się żywiołową i wrażliwą osobą, która w niezwykły sposób opowiadała o codziennym życiu i trudnych warunkach szkolnych.  Młodzież gimnazjalna oraz szkolni Ambasadorzy Dobrej Woli bardzo uważnie wsłuchiwali się w słowa siostry Tadeuszy. Byli również zafascynowani tak dużymi różnicami w szkolnictwie oraz panującymi  w Kamerunie obyczajami.  Wszystkich zdziwiła wielkość klas, które liczą od 70 do 130 osób. Trzeba zauważyć, że nauka w tak trudnych warunkach wydaje się dla nas wręcz niemożliwa. Jednak pragnienie dzieci i młodzieży jest większe niż niewygody.  Okazuje się, że brak miejsca w klasach, brak ławek, podręczników i przyborów szkolnych nie odbiera im motywacji do nauki i radości z tego, że mogą się kształcić. Była to poruszająca lekcja życia i pokory. Mamy nadzieję, że będzie ona inspirująca dla naszych dzieci i pozwoli docenić im  to, co posiadają i w jakich warunkach dorastają. 
J. Para, K. Jóźków-Gaj


1.
DSC06952.JPG
2.
DSC06954.JPG
3.
DSC06958.JPG
4.
DSC06959.JPG
5.
DSC06963.JPG
6.
DSC06965.JPG
7.
DSC06971.JPG
8.
DSC06975.JPG
9.
DSC06977.JPG
10.
DSC06981.JPG

Zmieniony ( 14.05.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.