Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Projekty edukacyjne szkoły arrow Projekt edukacyjny - Wielkanocne zwyczaje Header Pic

Projekt edukacyjny - Wielkanocne zwyczaje PDF Drukuj Email
18.04.2017.
piskle2.gif

Oddział przedszkolny
Projekt edukacyjny „Wielkanocne zwyczaje”
3 kwietnia 2017

Projekt edukacyjny „Wielkanocne zwyczaje”

Przełom marca i kwietnia upłynął dzieciom z oddziałów przedszkolnych na realizacji projektu edukacyjnego pt. „Wielkanocne zwyczaje”. Celem głównym działań edukacyjnych projektu było przybliżenie dzieciom zwyczajów i symboli związanych ze Świętami Wielkanocnymi, a także rozbudzenie chęci kultywowania zwyczajów i aktywnego włączania się w przygotowania do świąt. W trakcie realizacji projektu dzieci zapoznały się z tradycjami Wielkanocnymi, wspólnie założyły grupowe hodowle rzeżuchy i owsa, poznały rożne sposoby dekorowania pisanek, stworzyły piękne prace plastyczne i dekoracje, nauczyły się redagować świąteczne życzenia. Dzięki uprzejmości rodziców, dzieci miały okazję wziąć udział  w grupowych mini-warsztatach dekorowania wielkanocnych mazurków.
  03 kwietnia 2017 r.  odbył się  finał projektu: warsztaty plastyczno – techniczne  dla dzieci i rodziców „Kolorowa Wielkanoc”. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Pisanki, kraszanki”, recytowały wiersz o Świętach Wielkanocnych i świetnie się bawiły podczas radosnego pląsu pt. „Z jajkiem i zającem”. W trakcie warsztatów dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały palmy wielkanocne, kolorowe pisanki oraz kurczaczki i zajączki z wełny. Dla zapracowanych gości czekał również mały poczęstunek. Na zakończenie imprezy maluchy wspólnie z wychowawcami oddziałów przedszkolnych złożyły rodzicom świąteczne życzenia.

Karolina Browarska

Zmieniony ( 19.04.2017. )