Zajęcia Akademii Młodych Odkrywców PDF Drukuj Email
Młodych Odkrywców w Szkole Podstawowej
21 marca 2017

Zajęcia Akademii Młodych Odkrywców w Szkole Podstawowej

Stałym elementem w ofercie edukacyjnej Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wr. jest udział uczniów w zajęciach organizowanych przez pracowników naukowych wyższych uczelni. Zajęcia takie odbyły się w naszej szkole w styczniu i w lutym bieżącego roku, a brali w nich udział uczniowie
kl. 2, 3, 4 i 5. Prowadzącym zajęcia była dr inż. Anna Hajdusianek z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, która kieruje Akademią Młodych Odkrywców.
  Podczas zajęć uczniowie mieli okazję sprawdzić doświadczalnie, dlaczego i w jaki sposób działają kompasy, co zaburza ich działanie, jak kierować małym samochodzikiem, używając tylko magnesów, czy wszystkie materiały mogą być przyciągane przez magnes, czy magnes ma zawsze dwa bieguny. Dowiedzieli się także, jaki wpływ na działanie naszych telefonów komórkowych mają magnesy.
Wspólna zabawa zakończyła się podsumowaniem zdobytych wiadomości i umiejętności.
Joanna Piegowska

Zmieniony ( 11.04.2017. )