Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Biblioteka szkolna arrow Światowy Dzień Czytania Tolkiena Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Światowy Dzień Czytania Tolkiena PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
10.04.2017.
biblioteka_male.jpg

Światowy Dzień Czytania Tolkiena
24 marca 2017
>>> więcej <<<DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

  24 marca fani Tolkiena obchodzą to święto w rozmaity sposób, na przykład organizują spotkania, imprezy cosplayowe i dyskusje dotyczące świata Śródziemia. Światowy Dzień Czytania Tolkiena ustanowiono w 2003 roku. J.R.R. Tolkien żył w latach 1892 - 1973. Jest twórcą m.in. "Hobbita", "Władcy Pierścieni" i "Silmarilionu". To ostatnie dzieło wydał jego syn, Christopher. Tolkien zamierzał jeszcze przeredagować "Silmarilion" i nanieść w nim poprawki, jednak nie zdążył i ostatecznie dzieło ukończył i poddał edycji właśnie jego syn. Tolkien znał dobrze ponad 30 języków, m.in. łacinę, grekę, nordycki, duński, norweski, hiszpański, włoski i esperanto. Spopularyzował literaturę fantasy. Równi 27 marca biblioteka szkolna zaprosił na czytelnicze spotkanie inspirowane twórczością pisarza. Nauczyciele bibliotekarze i p. D. Zaradna czytali w klasach II gimnazjum, a następnie w bibliotece szkolnej. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawiania życiorysu i ciekawostek na temat Tolkiena. Po przeczytaniu fragmentów „Władcy Pierścieni” "Silmarilionu" lub Hobbita przyszła kolej na quiz dotyczący znajomości twórczości Tolkiena oraz dyskusję na temat wyjątkowości jego dzieł.
  Serdecznie dziękujemy za współpracę. A fanów Tolkiena zapraszamy do lektury jego utworów, a może i prób pisania, jak sam twierdził: „Fantazjowanie jest naturalną czynnością człowieka. 


Joanna Para


1.
DSC06026.jpg
2.
DSC06030.jpg
3.
DSC06032-001.jpg
4.
DSC06035.jpg
5.
DSC06038.jpg


Zmieniony ( 29.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.