Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Relacja z przedstawienia w j. angielskim Dracula PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
01.04.2017.
maski
GIM
przedstawienie teatralne
„DRACULA – THE ECO-WARRIOR”
21 marca 2017
>>> więcej <<< 
dracula
PRZEDSTAWIENIE

  dzieci


   We wtorek, 21 marca, uczniowie klas I-III naszego Gimnazjum wyjechali do wrocławskiego Domu Kultury na  przedstawienie teatralne „DRACULA – THE ECO-WARRIOR”, na podstawie słynnej powieści irlandzkiego pisarza – Brama Stokera. Sztuka, wystawiona była przez native speakerów – aktorów pochodzących z Wielkiej Brytanii i innych krajów anglojęzycznych, grających na co dzień na deskach europejskich teatrów, zaprezentowano je w całości w j. angielskim. Ciekawe postacie i doskonałe głosy aktorów, to niezaprzeczalne atuty przedstawienia. Tego dnia, wszyscy uczniowie i nauczyciele oglądający sztukę, przenieśli się na chwilę do mrocznego zamczyska jednego z najpopularniejszych wampirów świata. Historia Draculi, pokazana w przedstawieniu, jest jednak nieco inna od tej tradycyjnej. Sztuka, w sposób symboliczny, pokazała i przypomniała także uczniom o problemach współczesnego świata. Dracula to „demon-oprawca”, który (dosłownie) kierując się zasadą „po trupach do celu”, próbuje wprowadzić w życie swoje diaboliczne plany względem „matki natury” i ludzi. Dąży do ekologicznej zagłady. W przedstawieniu nie zabrakło akcentów humorystycznych, nawiązujących także do światowej polityki.

Celem organizowanego wyjazdu było:

-krzewienie ducha tolerancji wobec innych kultur, narodowości;
-rozwijanie zainteresowań gimnazjalistów w zakresie języka angielskiego;
-zaznajomienie uczniów z kulturą, historią i polityką krajów anglojęzycznych;
-podniesienie wśród naszych uczniów kompetencji językowych i kulturalnych w zakresie odbioru  
 sztuki oraz zachowania w teatrze;
-umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo w tego typu wyjeździe;
-krzewienie wśród naszej młodzieży kultury i estetyki żywego słowa.

Nasi gimnazjaliści mogli tego dnia zobaczyć i usłyszeć prawdziwych anglojęzycznych aktorów, mogli „na żywo” posłuchać ich oryginalnego języka, wsłuchać się w niesamowitą muzykę i poznać tajemniczego, wampirycznego hrabiego – DRACULĘ – jedną z najpopularniejszych postaci powieści grozy.
Myślę, że uczniowie Gimnazjum w Bielanach Wr. chętnie skorzystali z możliwości zobaczenia tej historii w zupełnie innej odsłonie i interpretacji. To było niecodzienne spotkanie z literaturą i j. angielskim.
Anna Korzeniowska


Recenzje uczniów w j. angielskim:


On the 21st of March students from our middle school went on a trip to the Centre of Culture. We saw a performance titled Dracula - the Eco Warrior. It is based on a novel written by Bram Stoken under the same title. The performance took about 2 hours, but in the middle of it there was a 15 minutes break.
     The story is about Dracula who wants to make a world more polluted and dangerous for others. He is a villain who feeds on human blood. However there is a group of people who want to stop him. The story is full of surprising plot twists.
     I really liked this show. Actors played very realistically. They didn’t make any mistake and it was amazing, because their roles were very long. The story fits in modern reality and shows some of political aspects in a funny way.
     Since I couldn’t find any flaws in it I can recommend it to everybody.
Kasia Adamczyk, Ib gim gr. 1Last Tuesday I went with friends from my school to the theatre to see the performance titled DRACULA – THE ECO WARRIOR. The play was about the Dracula who wanted to destroy the eco-town.
Dracula wants to get to this place and seeks to destroy it, to suck the towns lifeblood and destroy those who stand in his way.
In the play there were three main characters: Mina Harker, Jonathan Harker and Lucy Renfield.
Mina Harker was played by Aimee Hislop. I liked her role but in my opinion the best acting did Timothy Atkinson who played Jonathan Harker. He stepped 100% into character for his role. I didn’t like Katherine Helps way of acting. I think she was too artificial. The main character - Dracula was well-interpreted by Dominic Brewer who did a good job. I recommend this play to everyone at any age. It was fantastic! I hope you’ll enjoy it.
Kuba Berliński, IIIc gim gr. 2

1.
IMG_2344.JPG
2.
IMG_2347.JPG
3.
IMG_2354.JPG
4.
IMG_2370.JPGZmieniony ( 02.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.