Sesja Rady Gminy Kobierzyce 2017 PDF Drukuj Email

Sesja Rady  Gminy Kobierzyce
28 marca 2017

mapka_z_logo_szkol_108_176

Sesja Rady Gminy z udziałem gimnazjalistów!

28.03.17 roku uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z opiekunami udali się na specjalnie przygotowaną lekcję do Urzędu Gminy w Kobierzycach. Sesję Rady Gminy, której obrady z udziałem 46 uczniów, odbyły się w Urzędzie w Sali Błękitnej prowadziła Przewodnicząca Rady Gminy p. Elżbieta Regulska. Udział w niej wzięli również Wójt Gminy Ryszard Pacholik, z-ca Wójta Piotr Kopeć, Sekretarz Maria Wilk, Skarbnik Maria Prodeus, z-ca Przewodniczącej Rady Henryk Łoposzko. Jednym z punktów obrad było przedstawienie prezentacji o Gminie Kobierzyce, którą omówił pan Wójt. Przedstawił uczniom m.in. jakie inwestycje zostały i są realizowane, jak kształtuje się budżet, i jakie inwestycje powstały w naszej gminie. Młodzież dowiedziała się jak funkcjonuje samorząd terytorialny. Kto stanowi władzę, jak często odbywają się sesje Rady Gminy, jakie jednostki organizacyjne i pomocnicze funkcjonują na terenie gminy, jakie komisje działają w ramach Rady Gminy oraz co należy do ich zadań. Ostatnim punktem porządku obrad był quiz wiedzy o gminie, w którym uczestniczyli reprezentanci wszystkich trzech klas drugich. Wzbudził on wiele emocji wśród całej społeczności gimnazjalnej, a młodzi radni wykazali się znajomością tematu, chociaż pytania nie zawsze były łatwe. Była to bardzo ciekawa forma zdobywania wiedzy, w czasie której uczniowie od środka podejrzeli jak pracują samorządowcy. Gimnazjaliści pełni wrażeń i nowej wiedzy wrócili do swoich obowiązków. Kto wie, może właśnie oni będą za parę lat sołtysami, czy radnymi i będą decydować o naszej przyszłości.
Joanna Para

Zmieniony ( 02.04.2017. )