Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Jan Mączyński laureatem zDolnego Ślązaczka PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
01.04.2017.
Laureat!

SP
  Jan Mączyński laureatem zDolnego Ślązaczka
GRATULUJEMY :)
8 lutego2017

>>> więcej <<<logo


1.
DSC_0355.jpg
2.
DSC_0356.jpg
3.
dyplom.jpg


  XIV Dolnośląski Konkurs dla Uczniów Szkół Podstawowych „zDolny Ślązaczek” realizowany jest w ramach  Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Organizatorami konkursu są: Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Konkurs  składa się z 3 etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego.
   Rozpoczął się on od eliminacji szkolnych, które odbyły się 13 października 2016 r. w naszej szkole. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów klas IV - VI, których zadaniem było rozwiązanie interdyscyplinarnego testu, składającego się z 22 zadań z zakresu języka polskiego, matematyki, przyrody i historii. Następnie odbył się etap powiatowy, który miał miejsce 17 listopada 2016 r. we Wrocławiu. Zakres wiedzy i umiejętności tego etapu opierał się na treściach wynikających z obowiązującej podstawy programowej szkoły podstawowej, ale również wskazanych umiejętnościach z poziomu gimnazjalnego. Spośród 537 uczestników etapu powiatowego, do finałów zakwalifikowało się z  języka polskiego 62 uczniów, a wśród nich Jan Mączyński uczeń  klasy VI b.
  Ostatnim, ale jednocześnie najtrudniejszym etapem był finał, czyli etap wojewódzki, który odbył się 8 lutego 2017 r. we Wrocławiu. Janek przygotowując się do tego poziomu, musiał opanować wskazane wiadomości z zakresu szkoły gimnazjalnej oraz przeczytać dodatkowe lektury, np. „Chłopców z Placu Broni” Ferenca Molnára, utwór „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” Edmunda Niziurskiego lub powieść Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”.
  Podczas finału Jan wykazał się szeroką wiedzą polonistyczną doskonale rozwiązując zadania zamknięte z gramatyki oraz tworząc dłuższe wypowiedzi pisemne. Bezpośrednio po konkursie uczeń stwierdził, że pytania były łatwe i nie sprawiły mu większych trudności. Spośród 60 uczestników etapu finałowego laureatami zostało 33 uczniów, a jednym z nich okazał się uczeń naszej szkoły - Jan Mączyński.
  Uroczysta Gala Laureatów XIV Konkursu „zDolny Ślązaczek”, w której będzie uczestniczył Jan, odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
  Droga Janka Mączyńskiego do osiągnięcia tytułu Laureata konkursu ”zDolnego Ślązaczka” z języka polskiego nie była łatwa, wymagała wiele wysiłku, systematycznej nauki i zdobycia nowej wiedzy oraz umiejętności, jednak ogromny sukces i satysfakcja wynagrodziły jego ciężką pracę.
  Gratulujemy Jankowi oraz życzymy kolejnych sukcesów!

Nauczycielka języka polskiego - Anna Lipińska

Zmieniony ( 02.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.