Kalendarz 2019/2020

ODDZ. PRZEDSZKOLNE

Dni Otwarte Oddziałów Przedszkolnych w Gminnym Zespole Szkół
w Bielanach Wrocławskich

Jak co roku na wiosnę oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich miały okazję pochwalić się swoją ofertą edukacyjną podczas Dni Otwartych. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z Dyrekcją Szkoły, wychowawcami, opiekunami świetlicy oraz wyposażeniem sal. Wychowawczynie grup przedstawiły przybyłym gościom dwie innowacje, które zostaną wprowadzone do oferty edukacyjnej w 2017/2018 roku. Pierwsza z nich jest to innowacja muzyczno- ruchowa o tytule „Smyki w krainie tańca i muzyki”. Ma ona głównie na celu pobudzenie zamiłowani dzieci do muzyki, śpiewu i tańca, rozwijanie ekspresji muzycznej i ruchowej z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów oraz kształtowanie umiejętności publicznego prezentowania swoich umiejętności. Druga innowacja nosi tytuł „W świecie liter”. Jej głównymi założeniami jest wykształcenie umiejętności czytania z całkowitym zrozumieniem tekstu, doskonalenie spostrzegawczości i pamięci wzrokowej oraz rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Przybyłe dzieci uczestniczyły w zajęciach pt. „Wiosenna łąka”, na których to wspólnie stworzyły obraz przedstawiający przepiękny wiosenny krajobraz. Na zajęciach nie zabrakło również pląsów. Każdy uczestnik tych zajęć otrzymał opaskę z żabkami lub kwiatami.
  Kolejnymi zajęciami, które zostały przygotowane dla przybyłych dzieci były zajęcia o tytule „Świat w kolorach tęczy- doświadczenia i eksperymenty z naturalnymi barwnikami”. Uczestnicy zajęć mieli okazję być świadkami wspaniałych eksperymentów. Wcielili się w rolę małych chemików wykonując wszystkie czynności samodzielnie, obserwując zachodzące reakcje. Na ich twarzach widać było ogromny zachwyt.
  Trzecimi i już ostatnimi zajęciami, które odbywały się podczas Dnia Otwartego, były zajęcia z języka angielskiego, dzięki którym dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi szefowie kuchni tworząc różnego rodzaju „potrawy” z plasteliny, a przy poszerzać swoje słownictwo.
  Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości i pokazał, że nasze przedszkole, jest bardzo dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny, kolorowe mebelki i zabawki. Jest to miejsce, gdzie można wiele się nauczyć i wspaniale spędzać czas.

Grażyna Kwaśkiewicz

Zmieniony ( 01.04.2017. )