Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Projekty edukacyjne szkoły arrow Projekt edukacyjny klasy 3B SP Dzieci listy piszą Header Pic

Projekt edukacyjny klasy 3B SP Dzieci listy piszą PDF Drukuj Email
31.03.2017.
domek_g.jpg

Projekt edukacyjny klasy 3B SP
„Dzieci listy piszą”
Rok szkolny 2016/2017

Projekt edukacyjny klasy 3B SP
„Dzieci listy piszą”
Rok szkolny 2016/2017

Uczniowie klasy III B  zainicjowali  współpracę pomiędzy dwiema lubońskimi szkołami podstawowymi – SP1 oraz SP2. Przystąpiliśmy do projektu pod hasłem "DZIECI LISTY PISZĄ". Akcja ta ma na celu zachęcić i zmotywować dzieci do pisania tradycyjnego listu oraz dać im możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania czegoś nowego i odkrywania świata w trochę inny sposób. W czasach, gdy dzieci coraz częściej sięgają po komputer lub telefon zamiast zwykłej kartki papieru, listy wydają się idealnym pomysłem, aby ćwiczyć pismo odręczne. To doskonały powód, aby zachęcić uczniów do doskonalenia techniki pisania, a także do super zabawy. Uczniowie z niecierpliwością czekali na pierwsze wiadomości od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Po długich oczekiwaniach listonosz dostarczył prawdziwe, prywatne listy zaadresowane do każdego dziecka. Radości i podekscytowania było co niemiara. Z zaciekawieniem czytaliśmy listy. Teraz zadaniem dzieci będzie odpisać w taki sposób, by zachęcić do dalszej korespondencji.

Kamila Pawęska
Zmieniony ( 31.03.2017. )