Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Wycieczka do Rzymu PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
07.01.2007.

ziemia
 

Wycieczka do Rzymu
2 listopada 2006
>>> więcej <<<

 

 

 2 listopada 2006r. wczesnym rankiem, o godz. 5.30 wyruszyliśmy na pielgrzymkę do Włoch. Celem tego wyjazdu było odwiedzenie grobu naszego wielkiego Rodaka, Jana Pawła II w dniu Jego imienin.  Pierwszym miastem, którego zabytkami mogliśmy się zachwycać była Wenecja, z jej urokliwymi wąziutkimi uliczkami, którymi spacerowało się tym przyjemniej, że nie hałasowały wokół samochody. Wszystkim podobały się liczne gondole stłoczone przy nabrzeżach, wolniejsze od tramwajów wodnych, ale pełne dostojeństwa. Zwiedzanie było jeszcze milsze pod opieką Tizioniego, sekretarza biskupa Wenecji. Oderwał się on od swoich ważnych zajęć pewnie głównie dla Marysi Ławrynowicz, której jest ojcem chrzestnym i oprowadził nas po przepięknej Bazylice Świętego Marka. Następny dzień poświęciliśmy na zwiedzanie olbrzymiego klasztoru ojców benedyktynów na wzgórzu Monte Cassino. Na pobliskim cmentarzu, najbardziej słynnym z polskich cmentarzy wojennych, uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej w samo południe. Zaraz po Eucharystii uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach żołnierzy, którzy zginęli zdobywając niedostępne wzgórze. Rzym był kolejnym miastem na naszym pielgrzymim szlaku. Zachwycając się niezliczonymi zabytkami wiecznego miasta i spotykanymi na każdym kroku dziełami sztuki, dotarliśmy do Watykanu i grobu Papieża Polaka. Obecność w tym miejscu była dla nas ogromnym przeżyciem. Z wielkim wzruszeniem modliliśmy się nad grobem Jana Pawła II, a przy grobie złożyliśmy listy z intencjami. W niedzielę najważniejszym wydarzeniem dnia była modlitwa Anioł Pański na Placu św. Piotra wspólnie z Ojcem Świętym, Benedyktem XVI. Wystarczyło nam jeszcze czasu na obejrzenie Koloseum,  Schodów Hiszpańskich, Fontanny di Trevi, Bazyliki św. Jana na Lateranie, Bazyliki Santa Maria Maggiore i Świętych Schodów. Z Rzymu udaliśmy się do Asyżu, miasta św. Franciszka i św. Klary.
  To był bardzo udany wyjazd. Najbardziej zafascynował uczestników pielgrzymujących do Rzymu po raz pierwszy, ale wszyscy wyrazili chęć powtórnego odwiedzenia tych miejsc.  

Olga Awakowicz
 
1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
6.
6.jpg
7.
7.jpg
8.
8.jpg
9.
9.jpg
10.
bild041.jpg
11.
bild049.jpg
12.
bild060.jpg
13.
bild076.jpg
14.
bild077.jpg
15.
bild082.jpg
16.
bild091.jpg
17.
bild101.jpg
18.
bild131.jpg
19.
bild136.jpg
20.
bild181.jpg
21.
bild184.jpg
22.
bild190.jpg
23.
bild191.jpg
24.
bild196.jpg
25.
bild197.jpg
Zmieniony ( 07.01.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.