Kalendarz 2019/2020

EW
  Kolejne sukcesy Magdaleny Pawickiej

MAGDALENA PAWICKA

Wspaniała wiadomość: stypendystka programu dla wybitnych sportowców Gminy Kobierzyce Magda Pawicka Mistrzynią Polski 2017.
W dniach 25.02- 05.03 w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10 w szachach klasycznych. Magda będąc faworytką zawodów niespodziewanie przegrała pierwszą partię, jednak do końca nie oddała nawet połówki i z punktem przewagi wywalczyła złoto. To już kolejny złoty medal na Mistrzostwach Polski Magdy, która od dwóch lat trenuje w klubie Polonia Wrocław i która z miesiąca na miesiąc czyni niesamowite postępy.
Magda nie uczęszcza do szkoły, uczy się w domu, bardzo dużo wyjeżdża na turnieje. Przypomnijmy, ze w wakacje Magda wywalczyła srebro na Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych, a w sierpniu zajęła 4 miejsce na Mistrzostwach Europy w Pradze i 10 na Mistrzostwach Świata w Batumi, będąc o rok młodszą od swoich rywalek. Teraz Magda przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Brazylii i do ME, które odbędą się w Rumunii.

Jolanta Stefaniuk

Zmieniony ( 23.03.2017. )