Kalendarz 2019/2020

22.03.2017.
nutki.jpg pivot_dancer.gif

EW
Szkolny przegląd „Tańczę i śpiewam”

9 marca 2017

Szkolny przegląd „Tańczę i śpiewam”

9 marca 2017 roku w bielańskiej szkole nasi najmłodsi uczniowie mogli spróbować swoich sił uczestnicząc w przeglądzie taneczno-muzycznym klas I-III Szkoły Podstawowej. Celem tego niecodziennego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień taneczno-muzycznych oraz  integracja zespołów klasowych . Klasy biorące udział w rywalizacji mogły zaprezentować bardzo różnorodne układy taneczne z podkładem muzycznym lub piosenkę z wykorzystaniem instrumentów muzycznych.
  Jednym z ciekawszych układów był staropolski taniec „Goniony” klasy I a oraz pokaz klasy 3b w „ odświeżonej” tradycyjnej pieśni ludowej, "Cotton - Eyed  Joe" i przedstawienia jej w atrakcyjnej, tanecznej postaci. Klasa 3 a zaprezentowała się w aż dwóch różnych układach: pierwszym do popularnego  utworu „ Gangnam style” oraz równie znanej wśród młodzieży „Let me love you” Justina Biebera. Dzięki klasie 3 d najmłodsi uczniowie mogli zapoznać się z bardzo atrakcyjną- bo taneczną- wersją piosenki Urszuli Dudziak „Papaja”. W drugiej części konkursu zaprezentowała się klasa  2a  z piosenkami  „Nasza klasa” oraz „Prosto z bajki”.  Wiele emocji wzbudził  radosny układ „Wiosenna polka” do muzyki klasycznej w wykonaniu koła tanecznego.
  Trudne zadanie stało przed jury konkursu, lecz  obradach postanowiono nie przyznawać miejsc, a wyróżnić najbardziej interesujące prezentacje. Dyrektor szkoły, p. Beata Ćwiek pogratulowała zwycięzcom, wśród których  znalazły się klasy I a, II d, II c, III b oraz koło taneczne.  zaprezentują one swoje umiejętności podczas  Dnia Otwartego klas I-III, który odbędzie się 23.03.2017r., na który serdecznie zapraszamy.

J. Para, K. Jóźków-Gaj

Zmieniony ( 23.03.2017. )