Kalendarz 2019/2020

zDolny Ślązaczek 2016/17
II konkurs języka  angielskiego i sukcesy uczniów
Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich

Od 19 listopada 2016r. odbywały się zgodnie z harmonogramem konkursu kolejne etapy zDolnego Ślązaczka z języka angielskiego, który po raz drugi zorganizowała Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu i Kuratorium Oświaty. Z naszej szkoły na etapie szkolnym wystartowało 36 osób. W tym samym czasie na całym Dolnym Śląsku do konkursu przystąpiło 10 000 (!!!) uczniów klas 4-6.
Z naszej szkoły do etapu powiatowego zakwalifikowało się aż 8 osób:
P. Bernat, J. Kołtun, E. Król, J. Mączyński, J. Pawicka, M. Różycka, M. Skrzeczkowska i M. Susłowicz. Wszyscy zaprezentowali imponującą wiedzę zarówno ze znajomośći gramatyki i słownictwa języka angielskiego, jak i wiedzy o kulturze, geografii i historii krajów anglojęzycznych. Niektórym zabrakło 1 punktu lub 2, żeby być w finale, ale tego już nie zmienimy. Natomiast odpowiedzi dwóch osób, Julii Kołtun i Julii Pawickiej, zapewniły im przejście do finału i tytuł finalistek. Etap wojewódzki składał się z części pisemno-słuchowej  i części ustnej. Do ścisłej czołówki zakwalifikowała się Julia Pawicka, która na egzaminie ustnym 3 marca 2017r., wywalczyła tytuł LAUREATA !!!!! Jest to olbrzymi sukces Julii Pawickiej, stanowiący efekt jej systematycznej pracy, pełnej zaangażowania i autentycznego zainteresowania przedmiotem, tym bardziej że konkurs jest trudny.
  Gratulujemy wszystkim startującym  z naszej szkoły wiedzy i wysokich miejsc, w szczególności zaś Julii Kołtun i Julii Pawickiej. A wszystkich innych lubiących uczyć się języka angielskiego zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu zDolny Ślązaczek. Poniżej twarze naszych uzdolnionych językowo uczniów.
Joanna Twarda

foto.jpg

Zmieniony ( 15.03.2017. )