Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Warsztaty matematyczne GIM PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
26.04.2016.
notes.gif

GIM
Warsztaty matematyczne

20 stycznia 2017
>>> więcej <<<


WARSZTATY MATEMATYCZNE

    W ramach wprowadzonej w klasach pierwszych innowacji pedagogicznej „Matematyka na ekranie komputera” 20 stycznia 2017 r. o godz. 16.00 odbyły się warsztaty i pokazy matematyczne, zorganizowane przez uczniów oraz nauczycieli matematyki. Na imprezę tę zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas I, ich rodzice oraz dyrekcja szkoły.
    W programie spotkania było wiele atrakcji. Na początku uczennice: Hanna Gos i Anna Kocharyan przedstawiły ciekawostki o naszej szkole w postaci prezentacji multimedialnej „Moje gimnazjum w liczbach i procentach”. Następnie uczniowie klas I przeprowadzili ankietę wśród gości. Ankieta pt. „Moje ulubione…” zawierała 10 pytań. Zadaniem uczniów klas I, którzy objęci są innowacją pedagogiczną, było podliczenie wyników ankiety, zamiana liczb na procenty oraz opracowanie wyników ankiety w postaci wykresów kołowych i diagramów słupkowych za pomocą arkusza kalkulacyjnego Excel. W tym czasie, kiedy wybrana grupa uczniów opracowywała wyniki ankiet, Pani Agnieszka Warchoł, rozpoczęła quiz – zabawę – grę matematyczna na platformie edukacyjnej KAHOOT. Uczniowie oraz przybyli rodzice chętnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań na komputerach.
  Po podliczeniu wyników ankiet i zrobieniu szybkiej prezentacji w programie PowerPoint uczniowie przedstawili ją zebranym gościom.
  Dodatkową atrakcją na warsztatach popołudniowych z matematyki był stoliczek z ciasteczkami. Uczniowie losowali numerek ciasteczka, pod którym było umieszczone specjalne zadanie. Po poprawnym rozwiązaniu zadania, można było otrzymać smaczną babeczkę do zjedzenia. Wszystkie babeczki zostały upieczone przez uczennice klas I. 
Do pokazów matematycznych włączyła się również Pani Danuta Zaradna, która z uczniami klas II prowadziła warsztaty z układania brył przestrzennych oraz sztukę układania papieru ORIGAMI.
  Całość imprezy prowadziły uczennice z klas III: Oliwia Pluta z klasy III b oraz Aleksandra Ziaja z klasy III c. Nad wszystkim czuwała Pani Wioletta Kamińska – główny organizator imprezy.


Organizator: Wioletta Kamińska

1.
20170120_161309.jpg
2.
20170120_170529.jpg
3.
20170120_170611.jpg
4.
DSC03541.JPG
5.
DSC03542.JPG
6.
DSC03545.JPG
7.
DSC03547.JPG
8.
DSC03551.JPG
9.
DSC03552.JPG
10.
DSC03558.JPG

Zmieniony ( 02.03.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.