Warsztaty matematyczne GIM PDF Drukuj Email

Warsztaty matematyczne

20 stycznia 2017

WARSZTATY MATEMATYCZNE

W ramach wprowadzonej w klasach pierwszych innowacji pedagogicznej „Matematyka na ekranie komputera” 20 stycznia 2017 r. o godz. 16.00 odbyły się warsztaty i pokazy matematyczne, zorganizowane przez uczniów oraz nauczycieli matematyki. Na imprezę tę zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas I, ich rodzice oraz dyrekcja szkoły.
    W programie spotkania było wiele atrakcji. Na początku uczennice: Hanna Gos i Anna Kocharyan przedstawiły ciekawostki o naszej szkole w postaci prezentacji multimedialnej „Moje gimnazjum w liczbach i procentach”. Następnie uczniowie klas I przeprowadzili ankietę wśród gości. Ankieta pt. „Moje ulubione…” zawierała 10 pytań. Zadaniem uczniów klas I, którzy objęci są innowacją pedagogiczną, było podliczenie wyników ankiety, zamiana liczb na procenty oraz opracowanie wyników ankiety w postaci wykresów kołowych i diagramów słupkowych za pomocą arkusza kalkulacyjnego Excel. W tym czasie, kiedy wybrana grupa uczniów opracowywała wyniki ankiet, Pani Agnieszka Warchoł, rozpoczęła quiz – zabawę – grę matematyczna na platformie edukacyjnej KAHOOT. Uczniowie oraz przybyli rodzice chętnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań na komputerach.
  Po podliczeniu wyników ankiet i zrobieniu szybkiej prezentacji w programie PowerPoint uczniowie przedstawili ją zebranym gościom.
Do pokazów matematycznych włączyła się również Pani Danuta Zaradna, która z uczniami klas II prowadziła warsztaty z układania brył przestrzennych oraz sztukę układania papieru ORIGAMI.
  Całość imprezy prowadziły uczennice z klas III: Oliwia Pluta z klasy III b oraz Aleksandra Ziaja z klasy III c. Nad wszystkim czuwała Pani Wioletta Kamińska – główny organizator imprezy.

Organizator: Wioletta Kamińska

20170120_161309.jpg
20170120_170529.jpg
20170120_170611.jpg