Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Koła zainteresowań arrow Koła zainteresowań SP arrow School Reporter - czasopismo w języku angielskim Header Pic

School Reporter - czasopismo w języku angielskim PDF Drukuj Email
Wpisał: J. Twarda
07.02.2017.

ang_dzieci_transparent

Magazyn w języku angielskim w całości tworzony przez uczniów klas 4-6. Magazyn pozwala zamieszczać zarówno najlepsze prace powstające przy okazji zajęć lekcyjnych jak chociażby przepisy Kącika Kulinarnego (Cookery Corner) czy dotyczące wydarzeń szkolnych i świąt. Niektóre teksty powstają na zajęciach realizujących Indywidualne Programy Nauki. Pozostali autorzy to chętni uczniowie, którzy piszą recenzje po warsztatach językowych czy zakończeniu projektu edukacyjnego.

Jest również Kącik Muzyczny (Music Corner), gdzie zwykle pojawia się tekst piosenki i informacje o znanym lub mniej znanym czyimś ulubionym twórcy.
 W ostatnim numerze znalazły się także wspomnienia z wakacji i tekst dotyczący Dnia Chłopaka czy Dnia Nauczyciela.
 Jest to też miejsce, gdzie można się pochwalić sukcesami uczniów z języka angielskiego. W tym roku największym sukcesem uczniów naszej szkoły w klasach 4-6 niewątpliwie było zakwalifikowanie się ośmiu osób spośród 10 000 uczestników do etapu powiatowego i dwóch osób do finału konkursu zDolny Ślązaczek z j. angielskiego. Dodam, że większość osób, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu, pisze dla School Reporter szlifując i poszerzając w ten sposób swój angielski.
 Każdy może tworzyć ten magazyn, więc zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby coś od siebie powiedzieć po angielsku w School Reporter.

Numery archiwalne magazynu znajdują się w naszej bibliotece szkolnej.

Zmieniony ( 11.02.2017. )