Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych PDF Drukuj Email

23 stycznia 2017

nuty.jpgnuty.jpgnuty.jpgnuty.jpg

Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Dzieci z grupy Krasnali zaprosiły Seniorów na uroczystość z okazji Ich święta.
 Wszystkim Seniorom złożyły najserdeczniejsze życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty, dla Babci makaronowe korale a dla Dziadka – breloczek.
  Wszystkie wnuczęta pamiętają o tym, jak wspaniale Babcie i Dziadkowie opowiadają bajki, śpiewają kołysanki, przytulają i pocieszają, kiedy wnuczęta mają zły humor. Dlatego z okazji Dnia Babci i Dziadka, to właśnie wnuczęta postarały się, aby Babcie i Dziadkowie wesoło i miło spędzili czas w przedszkolu.
  Przedstawienie pt. „Serce dla Babci i Dziadka” odbyło się 23 stycznia 2017 o godz. 16:30 na korytarzu w module. Na zawieszonych kotarach pojawiły się serca symbolizujące więzi łączące Dziadków i Dzieci oraz portrety Seniorów, nie zabrakło także napisu przypominającego tytuł uroczystości „Dzień Babci i Dziadka”. Dzieci były ubrane odświętnie i odegrały wcześniej przydzielone im role. Dodatkowo zaprezentowały wiersze oraz piosenki z repertuaru dziecięcego („Kiedy babcia była mała”, „Babcia od bajek, dziadek od zagadek”, „Cza-cza dla babci i dziadka”).
  W trakcie uroczystości dzieci zatańczyły kolorowy „Taniec Krasnali”.
  Po przedstawieniu Rodzice i dzieci zaprosiły Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek.

autor: Sylwia Pienio-Piekarska

Zmieniony ( 04.02.2017. )