Kalendarz 2019/2020

Wolontariusze dla bezdomnych...

14 stycznia 2017

rekaMŁODZI DLA BEZDOMNYCH! reka

Kolejny już raz 14 stycznia 2017 r. w godz. od 11:00 do 15:00. wolontariuszki naszego Gimnazjum im. Unicef w Bielanach Wr. uczestniczyły w charytatywno-ewangelizacyjnym spotkaniu dla ubogich i bezdomnych pod nazwą „Miłosierdzie bez granic". Zorganizowała je diakonia miłosierdzia wspólnoty Hallelu Jah w sali przy kościele pw. św. Antoniego przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu. We wspólnym świętowaniu uczestniczyło ok. 140 osób, wywodzących się przede wszystkim z grona ludzi korzystających z charytatywnej kuchni prowadzonej przez Franciszkanów. Razem z ubogimi, pomiędzy nimi, zasiadali do stołu, wspólnie śpiewali i posługiwali swoim czasem, rozdając posiłki, kawę i herbatę, aby w ten sposób budować autentyczną więź z najbardziej potrzebującymi. Oprócz wspólnej modlitwy, kolędowania i rozmów przy stole, uczestnicy spotkania mogli wysłuchać katechezy ks. Włodzimierza Wołyńca oraz świadectw kilku osób, które doświadczyły w swoim życiu Bożego Miłosierdzia.
  Dziękuję  Julii Bronsztejn, Miriam Ćwir, Kamili Kwiatek, Natalii Nazimek, Weronice Pelczyk, Julii Stryszewskiej, Marcelinie Koźlewicz, Natalii Szarwaryn, Martynie Szmacińskiej oraz wszystkim wolontariuszom gimnazjum za przygotowanie pysznych ciast dla bezdomnych,  za okazane serce, zaangażowanie i ofiarowany czas dla ubogich.

Joanna Para

Zmieniony ( 22.01.2017. )