Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Podziękowanie za udział w akcji Podaruj paczkę na kresy - 2016 Header Pic

Podziękowanie za udział w akcji Podaruj paczkę na kresy - 2016 PDF Drukuj Email
06.01.2017.

Podziękowanie za udział w akcji
"Podaruj paczkę na kresy"
grudzień 2016

Podziękowanie za udział w akcji „Podaruj paczkę na kresy”
 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
  Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To bardzo ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia. Nasza szkoła kolejny już raz zorganizowała zbiórkę darów dla dzieci z Wileńszczyzny i Ukrainy. Akcję koordynowała biblioteka szkolna wraz z wolontariatem gimnazjum, pod patronatem Kuratora Oświaty i TVP „Studio na wschód”. Miała ona na celu podkreślenie więzi pomiędzy wszystkimi rodakami pozostającymi w kraju i za granicą. Zebrane dary to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. W tym roku akcja trwała od 14 listopada - 16 grudnia 2016 r. Zebraliśmy m. in.: przybory szkolne i papiernicze, artykuły biurowe, piśmiennicze, zabawki, słodycze, kawę i herbatę, konserwy, cukier, ryż, makaron oraz środki czystości. 16 grudnia dary zostały przekazane TVP Wrocław. Jeszcze przed Świętami nasze podarunki trafią do rodzin, szkół oraz parafii na Wileńszczyźnie i Ukrainie, a więc wszędzie tam, gdzie biją stęsknione, polskie serca. Na miejsce zawiezie je pani Grażyna Orłowska-Sondej, znana dziennikarka Telewizji Regionalnej, od lat zaangażowana w pomoc charytatywną na wschodzie. Dzięki hojności darczyńców dzieciaki mieszkający na Kresach wzbogacą się nie tylko w wiele potrzebnych im artykułów, ale także poczują, że mają przyjaciół nawet kilkaset kilometrów od swoich domów. Paczka świąteczna z Polski zawieziona na Boże Narodzenie do naszych Rodaków na Kresach zawsze jest przyjmowana z wielkim wzruszeniem. Dyrekcja, zaangażowani nauczyciele oraz członkowie wolontariatu składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za okazane serce, wspaniałomyślność i gotowość niesienia pomocy. Ta paczka z ojczyzny zawieziona w czasie świąt Bożego Narodzenia na zawsze pozostanie w pamięci tych, którzy tęsknią za Polską.
Joanna Para, Katarzyna Gaj

Zmieniony ( 07.01.2017. )