Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Święto Pluszowego Misia 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
11.12.2016.
misio
EW
Święto Pluszowego Misia
25 listopada 2016
>>> więcej <<<Święto Pluszowego Misia 2016
1

  25 listopada 2016 wychowawcy grup „0” przeprowadzili zajęcia poranne, w czasie których zapoznali dzieci z historią powstania pluszowego misia. Zaprezentowali również prezentację multimedialną, w której dzieci miały okazję zobaczyć jak pluszowe niedźwiadki wyglądały dawniej, a jak wyglądają współcześnie. W trakcie lekcji dzieci przedstawiły swoje misie, przyniesione tego dnia do szkoły. Dzięki temu kształtowały swoje umiejętności uważnego słuchania, a także wypowiadania się pełnymi zdaniami. Następnie wszystkie grupy „zerowe” brały udział   w Gimnastyce porannej z Kubusiem Puchatkiem.
  Organizatorami imprezy z okazji „Święta Pluszowego Misia” były dzieci z grupy „0a” wraz z wychowawcą. Próby do przedstawienia trwały ponad dwa tygodnie. Dzieci uczyły się wierszyków o pluszowych misiach, piosenki Mój przyjaciel miś, a także tańca – Misiowego Rock and roll`a. Przygotowania do występu sprawiały dzieciom dużą radość i przyjemność, wkładały w nie wiele energii, potraktowały to zadanie bardzo poważnie.
W czasie imprezy „Święta Pluszowego Misia” dzieci ze wszystkich oddziałów miały okazję wspólnie spędzić czas. Grupy „0b” i „0c” z dużym zainteresowaniem i uwagą obejrzały występ swoich koleżanek i kolegów. Wspólnie z grupą „0a”, a także swoimi pluszakami wzięły udział w zabawie ruchowej Jadą, jadą misie…
  Z okazji „Święta Pluszowego Misia” został ogłoszony turniej plastyczny Miś – mój najlepszy przyjaciel. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, aż 30 dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych przyniosło swoje prace plastyczno-techniczne. Pomysłowość dzieci przeszła najśmielsze oczekiwania: miś z masy solnej, miś – pajacyk, wyklejanki, pluszowe misie, ciasta, rysunki, plakaty, a nawet miś – mały uczeń w szkolnym mundurku, to tylko niektóre z nich. Wybór zwycięskich prac nie był łatwy. Ostatecznie wyłoniono 3 miejsca główne, 5 wyróżnień, a nagrody pocieszenia otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w trakcie imprezy. Nagrody, które dzieci otrzymały, sprawiły im bardzo wiele radości.
  Podczas imprezy dzieci z oddziałów „0” brały udział w degustacji miodu, a wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali małe prezenty – ciasteczka w kształcie misiów. Jednym z elementów imprezy były również mini-konkursy: zagadki, których bohaterami były popularne misie, a także zagadki muzyczne – piosenki z bajek o misiach.
  Po występach artystycznych grupy Misiów i ogłoszeniu wyników turnieju plastycznego, wszystkie dzieci oglądały bajki, których głównymi bohaterami są znane pluszowe misie – Miś Uszatek, Kolargol, Gumisie, Troskliwe Misie, Kubuś Puchatek, Miś Paddington. Zakończeniem dnia pełnego wrażeń, był słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice dzieci z grupy „0a”. Nie zabrakło pysznych babeczek, sernika, cukierków i ciasteczek.

Karolina Browarska

1.
DSC_0448.jpg
2.
DSC_0471.jpg
3.
DSC_0483.jpg
4.
DSC_0501.jpg
5.
DSC_0537.jpg
6.
DSC_0547.jpg
7.
DSC_0555.jpg
8.
DSC_0591.jpg
Zmieniony ( 12.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.