Święto Pluszowego Misia 2016 PDF Drukuj Email
25 listopada 2016

Święto Pluszowego Misia 2016
1

25 listopada 2016 wychowawcy grup „0” przeprowadzili zajęcia poranne, w czasie których zapoznali dzieci z historią powstania pluszowego misia. Zaprezentowali również prezentację multimedialną, w której dzieci miały okazję zobaczyć jak pluszowe niedźwiadki wyglądały dawniej, a jak wyglądają współcześnie. W trakcie lekcji dzieci przedstawiły swoje misie, przyniesione tego dnia do szkoły. Dzięki temu kształtowały swoje umiejętności uważnego słuchania, a także wypowiadania się pełnymi zdaniami. Następnie wszystkie grupy „zerowe” brały udział   w Gimnastyce porannej z Kubusiem Puchatkiem.
  Organizatorami imprezy z okazji „Święta Pluszowego Misia” były dzieci z grupy „0a” wraz z wychowawcą. Próby do przedstawienia trwały ponad dwa tygodnie. Dzieci uczyły się wierszyków o pluszowych misiach, piosenki Mój przyjaciel miś, a także tańca – Misiowego Rock and roll`a. Przygotowania do występu sprawiały dzieciom dużą radość i przyjemność, wkładały w nie wiele energii, potraktowały to zadanie bardzo poważnie.
W czasie imprezy „Święta Pluszowego Misia” dzieci ze wszystkich oddziałów miały okazję wspólnie spędzić czas. Grupy „0b” i „0c” z dużym zainteresowaniem i uwagą obejrzały występ swoich koleżanek i kolegów. Wspólnie z grupą „0a”, a także swoimi pluszakami wzięły udział w zabawie ruchowej Jadą, jadą misie…
  Z okazji „Święta Pluszowego Misia” został ogłoszony turniej plastyczny Miś – mój najlepszy przyjaciel. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, aż 30 dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych przyniosło swoje prace plastyczno-techniczne. Pomysłowość dzieci przeszła najśmielsze oczekiwania: miś z masy solnej, miś – pajacyk, wyklejanki, pluszowe misie, ciasta, rysunki, plakaty, a nawet miś – mały uczeń w szkolnym mundurku, to tylko niektóre z nich. Wybór zwycięskich prac nie był łatwy. Ostatecznie wyłoniono 3 miejsca główne, 5 wyróżnień, a nagrody pocieszenia otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w trakcie imprezy. Nagrody, które dzieci otrzymały, sprawiły im bardzo wiele radości.
  Po występach artystycznych grupy Misiów i ogłoszeniu wyników turnieju plastycznego, wszystkie dzieci oglądały bajki, których głównymi bohaterami są znane pluszowe misie – Miś Uszatek, Kolargol, Gumisie, Troskliwe Misie, Kubuś Puchatek, Miś Paddington. Zakończeniem dnia pełnego wrażeń, był słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice dzieci z grupy „0a”. Nie zabrakło pysznych babeczek, sernika, cukierków i ciasteczek.

Karolina Browarska

Zmieniony ( 12.12.2016. )