Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

OLIVER TWIST - przedstawienie w języku angielskim PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
26.11.2016.
maski_anim.gif

  GIM
OLIVER TWIST
przedstawienie w języku angielskim
9 listopada 2016

>>> więcej <<<


OLIVER TWIST - przedstawienie w J. ANGIELSKIMW środę, 9 listopada, uczniowie klas I-III naszego Gimnazjum wyjechali do wrocławskiego Domu Kultury na  przedstawienie teatralne „OLIVER TWIST”, na podstawie słynnej angielskiej powieści Charles'a Dickensa o tym samym tytule. Sztuka, wystawiona była przez native speakerów – aktorów pochodzących z Wielkiej Brytanii i innych krajów anglojęzycznych, grających na co dzień na deskach europejskich teatrów, zaprezentowano je w całości w j. angielskim. Ciekawe postacie i doskonałe głosy aktorów, to niezaprzeczalne atuty przedstawienia. Tego dnia, wszyscy uczniowie i nauczyciele oglądający sztukę, przenieśli się na chwilę do szarego, wiktoriańskiego Londynu, aby poznać historię małego, osieroconego chłopca - Olivera Twista, którego życie pełne przygód i niesamowitych zdarzeń, pełne było cierpienia i strachu. Dzięki przedstawieniu, widz dowiaduje się jak w XIX-wieku wygląda Anglia i życie dziecka - głód, zimno czy nieludzkie traktowanie było codziennością.

Celem organizowanego wyjazdu było:
  • uwrażliwienie uczniów na cierpienie człowieka, na potrzeby innych oraz krzewienie ducha tolerancji wobec innych kultur, narodowości;
  • rozwijanie zainteresowań gimnazjalistów w zakresie języka angielskiego;
  • zaznajomienie uczniów z kulturą i historią krajów anglojęzycznych;
  • podniesienie wśród naszych uczniów kompetencji językowych i kulturalnych w zakresie odbioru sztuki oraz zachowania w teatrze;
  • umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo w tego typu wyjeździe;
  • krzewienie wśród naszej młodzieży kultury i estetyki żywego słowa.
  Nasi gimnazjaliści (niektórzy po raz pierwszy!) mogli tego dnia zobaczyć i usłyszeć prawdziwych anglojęzycznych aktorów – mogli „na żywo” posłuchać oryginalnego języka, wsłuchać się w brzmienie języka literackiego. Uczestnicy wyjazdu na sztukę posłuchali też, świetnie zaśpiewanych, utworów muzycznych, które uatrakcyjniły występy aktorów. Myślę, że uczniowie Gimnazjum w Bielanach Wr. chętnie skorzystali z możliwości zobaczenia tego przedstawienia. To było niezapomniane spotkanie z teatrem i literaturą angielską!
Organizator: Anna Korzeniowska1.
DSC04526.JPG
2.
DSC04528.JPG
3.
DSC04531.JPG
4.
DSC04533.JPG
5.
DSC04534.JPG
6.
DSC04535.JPG
7.
DSC04539.JPG
8.
DSC04540.JPG
9.
DSC04544.JPG
10.
DSC04558.JPG
11.
DSC04561.JPG
12.
DSC04563.JPG
13.
DSC04568.JPG

  On 9th of November students from our middle school were on a trip to the Culture Centre. We saw a performance titled Oliver Twist. All the characters were played by foreign professional actors. Oliver Twist is a spectacle based on the novel written by Charles Dickens under the same title. This story is about an orphan boy - Oliver and his life. The performance took about 2 hours but in the middle of it was a 15 minutes break.
  I really liked this show. Actors played in a very realistic way. They didn’t make any mistake and this was amazing because their roles were very long. Costumes fitted perfectly to the scenery. Actors voices were fantastic. Several actors sang in parts. This performance inspired me to read a book.

Katarzyna Adamczyk, Ib gim


  On Wednesday, my class has seen an amazing play called Oliver Twist. The plot was set in London, in XIX century. The city used to be a very dirty and dangerous to live. The main character was called Oliver Twist who was a lonely child and he had to work to make his living. He was a poor orphan. One day, Oliver asked the owner of the housework for more food. The man got angry and the boy ran away. On his way, he had a lot of adventures. Luckily, in the end of the story, he found his family. The actors were singing. I really enjoyed the play.
Aleksandra Ruchniak, IIc gim


  On Wednesday, my schoolmates and I went for a school trip to see a play called Oliver Twist. The performance was based on Charles Dickens’ novel from 19th century. The story is about a little boy whose life during his early childhood turned to be really sad, but after those hard times the Oliver started to shine and be happy again - he met the lord who helped him. The piece was very interesting and well-acted. I would like to see it again.
Michał Kopystyński, IIIa gimZmieniony ( 27.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.