Złoty Arlekin dla Małej Sceny - 2016 PDF Drukuj Email

17 listopada 2016

Mamy złoto
ZŁOTY ARLEKIN DLA MAŁEJ SCENY

Po co jest teatr? „A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd (…)”. Ta prosta odpowiedź, na trudne pytanie, znajduje się w wierszu Joanny Kulmowej i na pewno zgadzają się z nią młodzi aktorzy grup teatralnych Mała Scena i Zabawa w teatr.
  Przez kilkanaście lat działalności koła teatralnego w bielańskiej szkole zmieniają się aktorzy, scenariusze, powstają nowe pomysły. Jedno tylko pozostaje niezmienne – zachwyt teatrem i jego magiczną mocą.
  Jednym z wyzwań dla członków koła jest udział w Dolnośląskim Integracyjnym Festiwalu Teatrów Amatorskich Kobierzycki Arlekin. Festiwal organizowany jest każdego roku przez GCKiS. Kobierzycki Arlekin to okazja do wymiany doświadczeń reżyserskich i aktorskich, zaprezentowania własnych projektów teatralnych oraz doskonała forma wspólnej zabawy. W tym roku Szkołę Podstawową im. UNICEF w Bielanach Wr. reprezentowały dwa zespoły teatralne – Mała Scena (klasy V pod opieką pani Katarzyny Mielcarek) oraz Zabawa w teatr (klasy VI pod opieką pani Martyny Bekus).
  17.11.2016 r. na kobierzyckiej scenie rozpoczęliśmy kolejną przygodę z teatrem. Mogliśmy obejrzeć przedstawienia przygotowane m.in. przez zespoły z Kobierzyc, Łagiewnik, Kątów Wrocławskich, Sobótki, Żórawiny, Rzeplina, Ślęzy, Tyńca Małego. Dzięki udziałowi w przeglądzie mieliśmy szansę rozwijać nasze uzdolnienia i zainteresowania, a także uczyć się obiektywnego oceniania i analizowania naszych działań. W tym roku przygotowaliśmy dwie inscenizacje: „Książę na ziarnku grochu” oraz „Królewna Śnieżka i krasnoludki”. Każda z nich była zaskakującą wersją znanych wszystkim baśni.
  Z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyniku. Najwspanialszym momentem dla każdego z nas było wręczenie nagród, ponieważ w tym roku grupie Mała Scena udało się zdobyć upragnioną statuetkę Złotego Arlekina! Radość trwała bardzo długo! Tym bardziej, że jest to już drugi Złoty Arlekin dla bielańskiej szkoły. Pierwszego wywalczyliśmy w 2010 roku. Z przyjemnością słuchaliśmy braw publiczności i przyjmowaliśmy gratulacje.
  Ten sukces pozwolił nam w pełni zrozumieć słowa Ambrożego Kleksa:
Nie lekceważcie fantazji. Bez fantazji nie może powstać naprawdę nic wielkiego”.
Katarzyna Mielcarek
Martyna Bekus

Artykuł:  www.kultura-kobierzyce.pl

Zmieniony ( 20.11.2016. )