Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Złoty Arlekin dla Małej Sceny - 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
19.11.2016.
:)

SP
Złoty Arlekin dla Małej Sceny

17 listopada 2016
>>> więcej <<<


Mamy złoto
ZŁOTY ARLEKIN DLA MAŁEJ SCENY

  Po co jest teatr? „A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd (…)”. Ta prosta odpowiedź, na trudne pytanie, znajduje się w wierszu Joanny Kulmowej i na pewno zgadzają się z nią młodzi aktorzy grup teatralnych Mała Scena i Zabawa w teatr.
  Przez kilkanaście lat działalności koła teatralnego w bielańskiej szkole zmieniają się aktorzy, scenariusze, powstają nowe pomysły. Jedno tylko pozostaje niezmienne – zachwyt teatrem i jego magiczną mocą.
  Jednym z wyzwań dla członków koła jest udział w Dolnośląskim Integracyjnym Festiwalu Teatrów Amatorskich Kobierzycki Arlekin. Festiwal organizowany jest każdego roku przez GCKiS. Kobierzycki Arlekin to okazja do wymiany doświadczeń reżyserskich i aktorskich, zaprezentowania własnych projektów teatralnych oraz doskonała forma wspólnej zabawy. W tym roku Szkołę Podstawową im. UNICEF w Bielanach Wr. reprezentowały dwa zespoły teatralne – Mała Scena (klasy V pod opieką pani Katarzyny Mielcarek) oraz Zabawa w teatr (klasy VI pod opieką pani Martyny Bekus).
  17.11.2016 r. na kobierzyckiej scenie rozpoczęliśmy kolejną przygodę z teatrem. Mogliśmy obejrzeć przedstawienia przygotowane m.in. przez zespoły z Kobierzyc, Łagiewnik, Kątów Wrocławskich, Sobótki, Żórawiny, Rzeplina, Ślęzy, Tyńca Małego. Dzięki udziałowi w przeglądzie mieliśmy szansę rozwijać nasze uzdolnienia i zainteresowania, a także uczyć się obiektywnego oceniania i analizowania naszych działań. W tym roku przygotowaliśmy dwie inscenizacje: „Książę na ziarnku grochu” oraz „Królewna Śnieżka i krasnoludki”. Każda z nich była zaskakującą wersją znanych wszystkim baśni.
  Z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyniku. Najwspanialszym momentem dla każdego z nas było wręczenie nagród, ponieważ w tym roku grupie Mała Scena udało się zdobyć upragnioną statuetkę Złotego Arlekina! Radość trwała bardzo długo! Tym bardziej, że jest to już drugi Złoty Arlekin dla bielańskiej szkoły. Pierwszego wywalczyliśmy w 2010 roku. Z przyjemnością słuchaliśmy braw publiczności i przyjmowaliśmy gratulacje.
  Ten sukces pozwolił nam w pełni zrozumieć słowa Ambrożego Kleksa:
Nie lekceważcie fantazji. Bez fantazji nie może powstać naprawdę nic wielkiego”.
Katarzyna Mielcarek
Martyna Bekus


Artykuł:  www.kultura-kobierzyce.pl


1.
DSC_0007.JPG
2.
DSC_0011.JPG
3.
DSC_0028.JPG
4.
DSC_0032.JPG
5.
DSC_0042.JPG
6.
DSC_0043.JPG
7.
DSC_0054.JPG
8.
DSC_0062.JPG
9.
DSC_0070.JPG
10.
DSC_0072.JPG
11.
DSC_0076.JPG
12.
DSC_0081.JPG
13.
DSC_0085.JPG
14.
DSC_0086.JPG
15.
DSC_0098.JPG
16.
DSC_0102.JPG
17.
DSC_0105.JPG
18.
DSC_0107.JPG

Zmieniony ( 20.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.