Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Światowy Dzień Praw Dziecka - 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
18.11.2016.
dzieci_transparent.gif

20 listopada
Światowy Dzień Praw Dziecka
>>> więcej <<<20 LISTOPADA
ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA


   20 listopada obchodzimy Światowy Dzień Praw Dziecka, który upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka  (1959 r.) oraz Konwencji o Prawach Dziecka (1989 r.). Konwencja Praw Dziecka uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ  (której inicjatorem była m.in. Polska) została wprowadzona  w życie 2 września 1990 r. Jest to najważniejszy dokument chroniący prawa dzieci, który został podpisany przez tak dużą liczbę państw na całym świecie. Niestety nie oznacza to, że prawa dziecka są jednakowo przestrzegane. Rzecznikiem ochrony praw dziecka jest UNICEF – organizacja będąca częścią systemu ONZ – z zarazem patron naszej szkoły.
  Światowy Dzień Praw Dziecka to obecnie jedno z ważniejszych świąt na całym świecie. Przypomina o tym, że dziecko ma swoje prawa i swoje potrzeby, a jako osoba niedojrzała psychicznie i fizycznie, powinna być otoczona troskliwą opieką i szczególną ochroną prawną. Każde dziecko posiada swoje prawa cywilne, socjalne, kulturalne, polityczne a także ekonomiczne. Dzień 20 listopada ma przypomnieć nam o konieczności respektowania praw dziecka do życia i rozwoju, wolności, godności i nietykalności osobistej.

Więcej na:
http://brpd.gov.pl/prawa-dziecka
https://www.unicef.pl/Co-robimy/Prawa-dziecka?gclid=CP_L9ue_tNACFQw4Gwod8lgKVw
Anna Blunt
Rzecznik praw ucznia SP im. UNICEFZmieniony ( 19.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.