Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Zbieramy dary dla Polaków na Ukrainie i Wileńszczyźnie 2016 Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Zbieramy dary dla Polaków na Ukrainie i Wileńszczyźnie 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
17.11.2016.
logo

Zbieramy dary dla Polaków na Ukrainie
i Wileńszczyźnie

listopad 2016
 
>>> więcej <<<Uwaga! Uwaga!
ZBIERAMY DARY DLA POLAKÓW
NA UKRAINIE I WILEŃSZCZYŹNIE


INFORMACJE O LUDZIACH, KTÓRYM CHCEMY POMÓC


Na Kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków, tysiące polskich dzieci, które w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To najważniejsza chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia.
Kuratorium Oświaty wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą.

Zwracamy się po raz kolejny:
PODARUJ PACZKĘ NA KRESY
Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. Zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii na Ukrainie i Wileńszczyźnie - wszędzie tam, gdzie biją stęsknione polskie serca.

JAK MOŻEMY POMÓC ?

  W dniach 14 listopada - 16 grudnia 2016 organizujemy w szkole zbiórkę rzeczy dla rodaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Dary będą zbierane w holu głównym, na parterze oraz przez bibliotekę szkolną.

Zbierać będziemy:
  • wyprawki szkolne: zeszyty, piórniki, kredki, ołówki, plecaki, tornistry
  • przybory papiernicze, biurowe, piśmiennicze
  • zabawki (sprawne nie zniszczone) - proszę nie przynosić pluszowych zabawek
  • słodycze
  • kawa i herbata
  • Konserwy, olej
  • cukier, makaron, ryż
  • środki czystości.

  Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół wraz z Wolontariatem prosi, aby przekazywane rzeczy były, jeśli nie nowe, to w idealnym stanie. Dzielenie się z innymi jest czynem szlachetnym, nie mającym nic wspólnego z pozbywaniem się niepotrzebnych rzeczy. Zebrane w szkole przedmioty na miejsce zawiezie pani Grażyna Orłowska-Sondej, znana dziennikarka Telewizji Regionalnej, od lat zaangażowana w pomoc charytatywną na wschodzie.

Za okazaną  pomoc potrzebującym i włączenie się do  akcji serdecznie dziękujemy!Zmieniony ( 18.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.