Pasowanie pierwszoklasistów 2016 PDF Drukuj Email

Pasowanie pierwszoklasistów
26 października 2016

Pasowanie na ucznia

„Nadeszła pora taka, by UCZNIA zrobić z przedszkolaka…”

Stało się faktem - od 26 października 2016r. mamy 25 nowych uczniów Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wr.
  To wyjątkowy rocznik, bo tylko jedna klasa pierwsza mogła i musiała udźwignąć ciężar całej uroczystości. Duże wyzwanie, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Zarówno dzieci jak i ich rodzice spisali się na medal. Starsza koleżanka z czwartej klasy uroczo wprowadziła w świat ucznia, wiersze zostały wyrecytowane ze zrozumieniem, a piosenki wybrzmiały zgodnie z tonacją. Dyrektor szkoły, pani Beata Ćwiek doceniła umiejętności artystyczne, ale dodatkowo jeszcze zdiagnozowała wiedzę dzieci i nie miała najmniejszej wątpliwości – taki poziom przygotowania zdarza się rzadko. Niezwykle wzruszająca chwila, która do tej pory nie mogła mieć miejsca w szkole ze względów demograficznych, to przepiękny akt Pasowania. Długo skupiona uwaga na każdym dziecku i bardzo ciepłe przyjęcie w poczet uczniów, to momenty, które zostają na długo w pamięci. Profesjonalna oprawa muzyczna, piękna dekoracja i oświetlenie tylko wzmocniły efekt. Dodając do tego zaangażowanie rodziców, którzy zadbali o wygląd dzieci, sesję zdjęciową i przyjemności dla ich podniebienia, nie mogło być lepiej. A wszystko dla małych bohaterów dnia, którzy z entuzjazmem wołali: „Raz, dwa, trzy – TERAZ MY!” W końcu, tylko raz w życiu zostaje się uczniem.
Lilla Gajewska-Piwowarczyk

Zmieniony ( 02.11.2016. )