Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Dolnośląski Festiwal Nauki Warsztaty Chemiczne - 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
31.10.2016.
chemia

SP
Dolnośląski Festiwal Nauki
Warsztaty Chemiczne
>>> więcej <<<XIX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI 2016
WARSZTATY CHEMICZNE


  Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Bielanach Wr. w Dolnośląskim Festiwalu Nauki jest już stałym elementem oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej i dlatego we wrześniową sobotę tego roku uczniowie kl. 4-6 brali udział w warsztatach chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.
  Ubrani w fartuchy ochronne i zabezpieczeni ochronnymi okularami rozpoczęli wędrówkę po laboratoriach chemicznych. Brali udział w badaniu radiometrem zakresu promieniowania różnych materiałów np. skał, szklanych pojemników z niewielką domieszka uranu. Następnie badali zabezpieczenia banknotów i różnych dokumentów przed fałszowaniem, w których wykorzystuje się zjawisko fluorescencji. Dużą atrakcją okazały się zajęcia, podczas których wykonywane były za pomocą niewidzialnego atramentu tzw. atramentu sympatycznego rysunki, napisy, które były niewidoczne aż do czasu spryskania ich odpowiednią substancją chemiczną. Po wysuszeniu prac wykonanych przez uczniów można było odszyfrować ukryte przez każdego rysunki lub opisy.
Joanna Piegowska

1.
DSC06295.jpg
2.
DSC06297.jpg
3.
DSC06298.jpg
4.
DSC06313.jpg
5.
DSC06316.jpg
6.
DSC06319.jpg
7.
DSC06327.jpg
8.
DSC06341.jpg


Zmieniony ( 01.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.