Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow Innowacje pedagogiczne arrow Młody naukowiec XXI wieku Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Młody naukowiec XXI wieku PDF Drukuj Email
Wpisał: K. Nowicka   
25.10.2016.
symbol.png

Innowacja pedagogiczna
"Młody naukowiec XXI wieku"
>>> więcej <<<

symbol.png


Młody naukowiec XXI wieku
Klasa 1C
Opracowanie: Katarzyna Nowicka

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
Nazwa innowacji:„Młody naukowiec XXI wieku”
Nauczyciel prowadzący:Katarzyna Nowicka
Klasy objęte innowacją:I c gimnazjum

Innowacja pedagogiczna wprowadzona od 1 września 2016 r. w klasie  I c gimnazjum ma na celu wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktyczno – wychowawczego, rozbudzenie i poszerzenie zainteresowań uczniów, a co za tym idzie podniesienie poziomu nauczania. Jednym z najważniejszych wyzwań współczesnej dydaktyki przedmiotów przyrodniczych jest efektywność nauczania. Efektywność wzrośnie, jeśli zostanie ściśle powiązana z wymaganiami stawianymi  przez dzisiejszą rzeczywistość. Postęp nauk biologicznych jest ogromny i stwarza możliwości do zapoznania się z podstawą programową  oraz poszerzenia jej o dodatkowe treści. Istotna jest rzetelność przedstawionych informacji, dlatego uczniowie otrzymają  dostęp do wiarygodnych i bieżących źródeł informacji. Niniejsza innowacja ma zachęcać uczniów do poszerzania wiedzy biologicznej wszystkimi zmysłami. Przede wszystkim zaś poprzez praktyczne działanie i analizowanie literatury specjalistycznej w języku angielskim.
W ramach innowacji pedagogicznej zostało przeprowadzonych w semestrze 2016/2017 ok. 10 lekcji. Uczniowie zapoznali się z działem dotyczącym środowiska. Poznali słownictwo specjalistyczne oraz problemy współczesnego świata. Przedstawili kreatywne pomysły dotyczące ochrony środowiska w życiu codziennym. Podczas lekcji rozwijane były umiejętności takie jak rozumienie tekstu czytanego i słuchanego, pisanie (e-mail).
W ramach projektu klasa zaprezentowała przygotowane plakaty które obrazowały problemy współczesnego świata. Został przygotowany album  (słownik) w którym uczniowie zamieścili zapamiętane przez siebie słownictwo z lekcji. Dwie uczennice nagrały krótki film związany z powyższą tematyką.
Opracowała Katarzyna Nowicka
Podsumowanie innowacji biologiczno - językowej w klasie I c II semestr 2017Zmieniony ( 03.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.