Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Festiwalu Nauki - Ziarna wiedzy PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
02.10.2016.
dfn_m
GIM
Festiwalu Nauki - Ziarna wiedzy

21 września 2016
>>> więcej <<<


uniwersytet.jpg 
  XIX edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki  21 września 2016 r. uczniowie klas II   GIMNAZJUM w Bielanach Wr. uczestniczyli w imprezach naukowych XIX  Dolnośląskiego Festiwalu Nauki pod hasłem „Ziarna wiedzy”.
Podczas wykładów, pokazów i wystaw organizowanych przez Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Wrocławski, gimnazjaliści mogli szerzej spojrzeć na różne dziedziny nauki, przez co rozwijać swoje zainteresowania oraz zgłębić tajniki wiedzy w interesujących ich dziedzinach.
  • Byliśmy aktywnymi uczestnikami – konstruktorami na stoiskach kół naukowych: „LABIRYNTÓW TECHNIKI” na kiermaszu eksperymentów fizycznych na Politechnice Wrocławskiej.
  • Wysłuchaliśmy wykładu „Elementy kosmologii”, na którym wyjaśniano   niezwykłe zjawiska fizyczne i rządzące nimi prawa Wszechświata o właściwościach materii budującej przestrzeń kosmiczną. 
  • Poznaliśmy szkodliwe działania narkotyków, jako substancji aktywnych chemicznie- dowiedzieliśmy się jak można doświadczalnie wykryć i rozpoznać próbki  popularnych narkotyków na Wydziale chemii Uniwersytetu podczas pokazu: „Narkotyki? Najlepsze wyjście nie wchodzić w reakcje”
  • Na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wr. mieliśmy spotkanie z historią, poznając dzieje granic Dolnego Śląska, przedstawianych na wielu rodzajach map podczas ciekawego wykładu: „Rok mapy – kamienie milowe w dolnośląskiej kartografii”.
  • Będąc w Instytucie Matematyki podziwialiśmy sposób matematycznego  przedstawienia „Linii rytmicznych”, na wystawie „Kalejdoskopu matematycznego”.
Uczniowie klas II gimnazjum mogli skorzystać z bogatej i różnorodnej oferty poznania „Ziaren wiedzy” i udowodnić, że nauka będzie owocna w ich dalszej edukacji.
Joanna Szymani


1.
fn 4.jpg
2.
fn1.jpg
3.
fn12.jpg
4.
fn3.jpg
5.
fn9.jpg
Zmieniony ( 03.10.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.