Festiwalu Nauki - Ziarna wiedzy PDF Drukuj Email

21 września 2016

uniwersytet.jpg
  XIX edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

21 września 2016 r. uczniowie klas II   GIMNAZJUM w Bielanach Wr. uczestniczyli w imprezach naukowych XIX  Dolnośląskiego Festiwalu Nauki pod hasłem „Ziarna wiedzy”.
Podczas wykładów, pokazów i wystaw organizowanych przez Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Wrocławski, gimnazjaliści mogli szerzej spojrzeć na różne dziedziny nauki, przez co rozwijać swoje zainteresowania oraz zgłębić tajniki wiedzy w interesujących ich dziedzinach.
  • Byliśmy aktywnymi uczestnikami – konstruktorami na stoiskach kół naukowych: „LABIRYNTÓW TECHNIKI” na kiermaszu eksperymentów fizycznych na Politechnice Wrocławskiej.
  • Wysłuchaliśmy wykładu „Elementy kosmologii”, na którym wyjaśniano   niezwykłe zjawiska fizyczne i rządzące nimi prawa Wszechświata o właściwościach materii budującej przestrzeń kosmiczną.
  • Poznaliśmy szkodliwe działania narkotyków, jako substancji aktywnych chemicznie- dowiedzieliśmy się jak można doświadczalnie wykryć i rozpoznać próbki  popularnych narkotyków na Wydziale chemii Uniwersytetu podczas pokazu: „Narkotyki? Najlepsze wyjście nie wchodzić w reakcje”
  • Na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wr. mieliśmy spotkanie z historią, poznając dzieje granic Dolnego Śląska, przedstawianych na wielu rodzajach map podczas ciekawego wykładu: „Rok mapy – kamienie milowe w dolnośląskiej kartografii”.
  • Będąc w Instytucie Matematyki podziwialiśmy sposób matematycznego  przedstawienia „Linii rytmicznych”, na wystawie „Kalejdoskopu matematycznego”.
Uczniowie klas II gimnazjum mogli skorzystać z bogatej i różnorodnej oferty poznania „Ziaren wiedzy” i udowodnić, że nauka będzie owocna w ich dalszej edukacji.
Joanna Szymani

fn 4.jpg
fn1.jpg
fn12.jpg