Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2018/2019
Oferta edukacyjna
Dyrektor informuje
Rekrutacja kl 1 i kl 0
Mapa Strony
Wywiadówki
Reforma
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Zerówkowicze na start  impreza integracyjna PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
02.10.2016.
dzieci_serce

klasy 0
Impreza integracyjna w oddziałach przedszkolnych
"Zerówkowicze na start
"
26 września 2016
>>> więcej <<<


znak_zapytania_maly.jpg„Zerówkowicze na start” – impreza integracyjna o charakterze sportowym w oddziałach przedszkolnych

  O września wychowawcy grup „0” prowadzili zajęcia, w czasie których zwracali szczególną uwagę na zapoznawanie się w grupie oraz integrację wszystkich grup zerowych. W trakcie lekcji dzieci uczyły się: kształtowania poczucia przynależności do grupy rówieśniczej oraz budowania relacji pełnych ciepła i wzajemnej akceptacji. Dzieci zapoznały się z zasadami panującymi w zerówkach, poznały także pracowników oddziału przedszkolnego i szkoły. Rozwijały umiejętności bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły - wzięły udział w prelekcji zorganizowanej przez Komisariat Policji w Kobierzycach na temat „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci poznały zabawy integracyjne m.in. Poznajmy się, Kto mnie woła?, Poznaję swoich kolegów, Odszukaj swoje imię, Imię i uczucie, Iskierka przyjaźni – uściśnij dłoń, Ludzie do ludzi, Zaczarowane ludziki, Wycieczka, Uczniowie grup zerowych bawili się do piosenek: Krasnoludek, Podajmy sobie ręce, Powitanka, Zbójnicy w Przedszkolu. Dzieci brały także udział we wspólnych próbach do występów w ramach imprezy finalizującej projekt.
  W czasie finału projektu „Zerówkowicze na start!”, dzieci miały okazję wspólnie spędzić czas, wziąć udział w imprezie  o charakterze plenerowo-integracyjnym.  Najmłodsi uczniowie szkoły zaśpiewali piosenki charakteryzujące ich grupy: 0a - Jadą, jadą misie,  0b – My jesteśmy krasnoludki, 0c- Biedroneczki są w kropeczki. Nie obyło się bez okrzyków zagrzewających do konkurencji sportowych:  Zero „a” radę da, Zero „b” nie da się, Zero „c” mistrzem jest. Dzieci chętnie brały udział w różnorodnych konkurencjach m.in. pokonywaniu toru przeszkód, przeciąganiu liny, skokach w workach, rzucie do celu. Dzięki nagłośnieniu dzieci miały możliwość bawić się wspólnie z rodzicami i wychowawcami do znanych piosenek m.in. „Woogie-boogie”, „Głowa, ramiona, kolana, pięty…”, „Walking, walking”, „Piosenka gimnastyczna”. Na koniec uroczystości wszyscy Zerówkowicze otrzymali medale „Prawdziwego Zerówkowicza” jako podziękowanie za udział w imprezie. Rodzice przygotowali poczęstunek dla dzieci, uczestnicy zajadali się pysznymi ciastami – babeczkami marchewkowymi, jabłecznikiem, sernikiem, a także świeżymi owocami – jabłkami, gruszkami i bananami.
Oprac. Karolina Browarska1.
DSCN4568.jpg
2.
DSCN4571.jpg
3.
DSCN4574.jpg
4.
DSCN4576.jpg
5.
DSCN4585.jpg
6.
DSCN4587.jpg
7.
DSCN4589.jpg
8.
DSCN4590.jpg
9.
DSCN4591.jpg
10.
DSCN4592.jpg
11.
DSCN4596.jpg
12.
DSCN4610.jpg
13.
DSCN4617.jpg
14.
DSCN4619.jpg
15.
DSCN4626.jpg
16.
DSCN4627.jpg
17.
DSCN4642.jpg
18.
DSCN4660.jpg
19.
DSCN4685.jpg

Zmieniony ( 03.10.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2018 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.