Zerówkowicze na start  impreza integracyjna PDF Drukuj Email
02.10.2016.
dzieci_serce

klasy 0
Impreza integracyjna w oddziałach przedszkolnych
"Zerówkowicze na start
"
26 września 2016

znak_zapytania_maly.jpg„Zerówkowicze na start” – impreza integracyjna o charakterze sportowym w oddziałach przedszkolnych

O września wychowawcy grup „0” prowadzili zajęcia, w czasie których zwracali szczególną uwagę na zapoznawanie się w grupie oraz integrację wszystkich grup zerowych. W trakcie lekcji dzieci uczyły się: kształtowania poczucia przynależności do grupy rówieśniczej oraz budowania relacji pełnych ciepła i wzajemnej akceptacji. Dzieci zapoznały się z zasadami panującymi w zerówkach, poznały także pracowników oddziału przedszkolnego i szkoły. Rozwijały umiejętności bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły - wzięły udział w prelekcji zorganizowanej przez Komisariat Policji w Kobierzycach na temat „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci poznały zabawy integracyjne m.in. Poznajmy się, Kto mnie woła?, Poznaję swoich kolegów, Odszukaj swoje imię, Imię i uczucie, Iskierka przyjaźni – uściśnij dłoń, Ludzie do ludzi, Zaczarowane ludziki, Wycieczka, Uczniowie grup zerowych bawili się do piosenek: Krasnoludek, Podajmy sobie ręce, Powitanka, Zbójnicy w Przedszkolu. Dzieci brały także udział we wspólnych próbach do występów w ramach imprezy finalizującej projekt.
  W czasie finału projektu „Zerówkowicze na start!”, dzieci miały okazję wspólnie spędzić czas, wziąć udział w imprezie  o charakterze plenerowo-integracyjnym.  Najmłodsi uczniowie szkoły zaśpiewali piosenki charakteryzujące ich grupy: 0a - Jadą, jadą misie,  0b – My jesteśmy krasnoludki, 0c- Biedroneczki są w kropeczki. Nie obyło się bez okrzyków zagrzewających do konkurencji sportowych:  Zero „a” radę da, Zero „b” nie da się, Zero „c” mistrzem jest. Dzieci chętnie brały udział w różnorodnych konkurencjach m.in. pokonywaniu toru przeszkód, przeciąganiu liny, skokach w workach, rzucie do celu. Dzięki nagłośnieniu dzieci miały możliwość bawić się wspólnie z rodzicami i wychowawcami do znanych piosenek m.in. „Woogie-boogie”, „Głowa, ramiona, kolana, pięty…”, „Walking, walking”, „Piosenka gimnastyczna”. Na koniec uroczystości wszyscy Zerówkowicze otrzymali medale „Prawdziwego Zerówkowicza” jako podziękowanie za udział w imprezie. Rodzice przygotowali poczęstunek dla dzieci, uczestnicy zajadali się pysznymi ciastami – babeczkami marchewkowymi, jabłecznikiem, sernikiem, a także świeżymi owocami – jabłkami, gruszkami i bananami.
Oprac. Karolina Browarska

DSCN4568.jpg
DSCN4571.jpg
DSCN4574.jpg